Mahmure

Özgeçmişiniz güncel mi?

Özgeçmişiniz güncel mi?

Özgeçmişinizi ne sıklıkta güncelliyorsunuz? Bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olsun ya da olmasın, özgeçmişinizi düzenli olarak güncellemeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Neden 1: İnsan kaynakları yetkilileri, aday bulma konusunda birçok yönteme sahiptir. Bunlardan biri de, en son güncellenen özgeçmişleri listelemek. Özgeçmişinizin ilk 25 arasında mı yoksa 250. sırada mı görüntülenmesini isterdiniz?

Neden 2: Çünkü iş piyasası sürekli değişiyor. Eleman ihtiyaçları, pozisyonlar ve görev tanımları da yenilenip, değişebiliyor. Bu yenilik ve değişiklikler farklı farklı yetkinlik gereksinimlerini de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda şirketleri takip etmek çok önemli. Özgeçmişinizi bu değişime göre sürekli güncellemelisiniz.

Neden 3: Daha güzele, daha iyiye ulaşmanın yolu buradan geçiyor. Eğer özgeçmişinizi düzenli aralıklarla kontrol ederseniz, daha etkili kelimeler bulabilir, anahtar kelimeyi değiştirebilir ve daha çarpıcı, sizi daha doğru yansıtan sözcükler seçebilirsiniz. Abartmadan ama gereksiz tevazu da göstermeden...

Neden 4: İş hayatında kullanılan dil de farklılık gösteriyor. Artık yepyeni kavramlar hayatımıza girdi, girmeye de devam edecek. Gündemi ve piyasaları takip edip, özgeçmişinizde kullandığınız terimleri de ona göre güncellemek iyi fikir...

Neden 5: Özgeçmişiniz her zaman hazır ve "tetikte" olmalı. Özgeçmişiniz bilgi, beceri, yetenek, yetkinlik ve kariyerinizin bir aynasıdır. Kendi gelişiminiz oranında özgeçmişiniz de gelişmeli.
Yayın tarihi: 08.05.2007
299
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.