Mahmure

Mustafa İpekçioğlu Ve Hakan Yelbiz’den İlk Single

Mustafa İpekçioğlu Ve Hakan Yelbiz’den İlk Single

Mustafa İpekçioğlu ve Hakan Yelbiz’den ilk single ''Korkma Kalbim'' geldi

Bağlama ile yüreğimize dokunan, "O Ses Türkiye" programında Tarık Sezer Orkestrası ile tanıdığımız bağlama sanatçısı Mustafa İpekçioğlu ve Türkiye'nin önemli müzisyenlerinden bas gitarist Hakan Yelbiz'den ilk single. 7 Şubat 2017 tarihinde dinleyicilerle buluşan "Korkma Kalbim" adlı single şimdiden yılın en iyileri listesine girmeye aday.

"O Ses Türkiye" programı sayesinde yakından tanıma fırsatı bulduğumuz, ülkemiz için değerli müzisyenlerinden ve TRT İstanbul Radyosu bağlama sanatçısı olan Mustafa İpekçioğlu ile yakın dostu yine ülkemizin önemli müzisyenlerinden bas gitarist Hakan Yelbiz yeni yıla iddialı bir giriş yaptılar. “Korkma Kalbim” adlı ilk single çalışmasının, sözü ve müziği Serdar Ortaç’a ait düzenlemesi ise Hakan Yelbiz imzası taşıyor. Mustafa İpekçioğlu'nun kendine has yorumladığı şarkı, Ozan Doğulu’nun yapımcı kimliği DGL müzik etiketiyle, yönetmenliğini Oğuzhan Uğur ve Tuğrul Uğur kardeşlerin üstlenmiş olduğu şarkının klibi 7 Şubat tarihinde izleyiciyle buluştu.

Bu güne kadar ülkemizin önemli sanatçılarıyla çalışan ve Tarık Sezer Orkestrası'nda yer alan Mustafa İpekçioğlu, geçtiğimiz günlerde Gökhan Özoğuz (Athena) ile yaptığı düette "Şu Benim Divane Gönlüm" deyişiyle birlikte sesiyle de yüreğimizi dağladı. İpekçioğlu, geçen yıl yine Gökhan Özoğuz’la yaptıkları nefes tarzındaki "Zahit Bizi Tan Eyleme" adlı düetle de oldukça dikkat çekmişti.Farklı müzik tarzlarındaki çalışmalarına yeni hayata geçirdiği enstrümantal albüm "Jammer Trio"yu da ekleyerek kendi stüdyosunda çalışmalarını sürdüren Hakan Yelbiz ise, ülkemizin önemli sanatçılarının albüm ve sahne çalışmalarının yanı sıra aranje çalışmalarında da bulundu.

Dostluklarını müzikleriyle birleştirerek samimi hislerini dinleyicilerine açma kararı alan ülkemizin iki değerli müzik adamı ilk projelerini en güzel şekilde dinleyicilere sunmak için çok titiz ve çok büyük emeklerle yaptılar. Sonuçtan memnun kalan ikili şimdi de albüm çalışmalarına başladılar.

 

Mustafa İpekçioğlu & Hakan Yelbiz - Korkma Kalbim izlemek için;https: //www.youtube.com/watch?v=nHxfTaD-JmA 

Yayın tarihi: 15.03.2017
268
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.