Mahmure

Müdürünüze aşık oldunuz şimdi ne olacak?

Müdürünüze aşık oldunuz şimdi ne olacak?

Uzun zamandır müdürünüze "özel duygular" besliyorsunuz. Ancak ne yazık ki hislerinizi açıklayamıyorsunuz. Derken bir gün şefiniz birlikte bir kokteyle katılacağınızı söylüyor. Üstelik baş başa...

Kokteylde içkiyi biraz fazla kaçırıp müdürünüze duygularınızı açıyorsunuz. Sonuç olumsuz. Şefiniz tarafından reddediliyorsunuz. Kabus şimdi başlıyor. "Ya işten atılırsam... "Atılmasam bile bundan sonra müdürümün yüzüne nasıl bakarım" diye düşünmekten reddedilmenize bile üzülemiyorsunuz. Durumunuz pek içaçıcı değil. Ancak yaşadığınız bu olay dünyanın sonu da değil! İşte size bazı öneriler:

· Öncelikle duygularınızın da analizini yapmalısınız. Reddedilme psikolojisiyle kariyerinize zarar verebilirsiniz. Reddedilmek dünyanın sonu değil. Profesyonel düşünmeye çalışın.

· Müdürünüzün odasına gidin ve davranışınızdan dolayı özür dileyin. Bunu mutlaka yapın. Utanarak hiçbir yere varamazsınız. Açık olun.

· Bu durumun iş ilişkinizi bozmaması için elinizden geleni yapacağınızı söyleyin.

· Yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorun.

· Çk çalışın. Eskisinden daha yaratıcı olmak için çaba sarfedin. Unutmayın işinizi kaybetmeniz müdürünüzün elinde!

· Tüm çabalarınıza karşın müdürünüz olumsuz tavırla içerisindeyse o zaman işinizi bırakmayı ya da başka bir bölüme geçmeyi düşünmeye başlayabilirsiniz. Çünkü bu durum bir süre sonra sizi iş hayatınızda mutsuz etmeye başlar.

· Sonuç ne olursa olsun bu hatadan ders çıkarmaya çalışın. İçkili toplantılarda fazla içki içmeyin.


Kaynak: Yenibir.com

Yayın tarihi: 03.02.2004
346
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.