Mahmure

Mini etek giymeyen yönetici işinden kovuldu

Mini etek giymeyen yönetici işinden kovuldu

Patronunun istediği mini eteği giyinmeyince işten kovulan kadın yönetici hakkını arıyor.

İskoçya'da bir şirkette insan kaynakları yöneticisi olarak çalışan bir kadın, işyerinde mini etek giymeyi reddettiği için kovulduğu iddiasıyla dava açtı. İsmi ve çalıştığı şirket açıklanmayan Cambridge mezunu 30 yaşındaki kadın, mahkemede verdiği ifadede, patronu tarafından 'daha dar bluzlar giymeye ve daha çok makyaj yapmaya' zorlandığını söyledi.

Edinburgh'daki mahkemeye başvuran kadın yönetici, patronunun kendisine 'işadamlarının çekici genç kadınlarla iş yapmayı tercih ettiğini söylediğini,' patronunun kıyafetiyle ilgili uygunsuz yorumlarının daha ilk görüşmelerinde başladığını söyledi.

Kadın yönetici, müşteriyle görüşmeye giderken mini etek giymesini isteyen patronunun, işe pantolonla gelmeye başladıktan sonra köpeğini gezdirmek gibi emirlerle kendisini aşağıladığını söyledi. Şirket yetkilileri ise haksız yere işten çıkarma ve cinsel ayrımcılık iddialarını reddetti.


Yayın tarihi: 31.01.2004
600
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.