Mahmure

Mayıs Ayı

Mayıs Ayı

Mayıs &#8211; İmdat! Yardım isteyin. <br/>Bu ipucu çoğu kadının yapmaya korktuğu bir şeyi yapmaları için yardım istemek!

Her şeyle başa çıkmak ya da çevredeki insanlara bunu kanıtlamaya çalışmak size stresden başka hiç bir şey getirmez. Ayrıca başkalarından yardım istemek sizin tek başınıza mükemmel olamadığınız anlamına da gelmez.

Hem iş yerinde, hem evde, hem iş arkadaşlarınıza hem kocanıza ve çocuklarınıza karşı aynı derecede mükemmel olamazsınız. İşte bu ay bir değişiklik yapıp yardım istemek için iyi bir ay.

Yapın:

Elinize bir not defteri alın ve bir gün boyunca sizden başkası tarafından da yapılabilecek işlerin listesini çıkarın. Ve bunları yapabilecek kişilere bildirin. Eğer görev zincirinin son halkası sizseniz ve bunları bildirebileceğiniz kimse yoksa iş vereninizle görev tanımınız hakkında yeniden konuşun. Korkmayın, belki üzerinizdeki işleri azaltmanın yolları vardır ama önce konuşmaya başlamalısınız.

Ev işlerinde ise mutlaka yardım isteyin. Eğer 'kimse benim kadar iyi yapamıyor' takıntınız varsa bundan en yakın zamanda kurtulun.
Yayın tarihi: 11.05.2001
347
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.