Mahmure

Mahmure

Yaşam

Maddi sıkıntı yaratan 6 hata!

Maddi sıkıntı yaratan 6 hata!

Hepimiz dönem dönem para sıkıntısı yaşıyoruz ama bazıları parasını nasıl yönetmesi gerektiğini maalesef bilmiyor. Şimdi paranın kontrolünü elinize alma zamanı. Bundan böyle para sizin değil, siz paranın efendisi olun!

Maddi sıkıntı yaratan 6 hata!
Arkadaşlarımızla neler hakkında rahatlıkla konuşabiliyoruz? İş hayatımız, eşimizle aramızdaki sıkıntılar, erkek/kadın ilişkileri ya da küçük kaçamaklarımız hakkında belki. Ama konu paraya geldiği zaman işler biraz değişiyor. Para üzerine konuşmak zordur. Çünkü bütün özel yaşantımızın, gizli duygularımızın ortaya çıktığını düşünürüz, örneğin, devreye hırslar girer. Hemen akran grubumuz ile kendimizi kıyaslarız. Onların maaşları ve yaşam standartları ile kendi durumumuzu masaya yatırırız.

Bu yüzden de hırsın ve kıskançlığın gölgesinde farklı rol modellere bürünüp kazandığımızdan daha fazla harcayıp yaşam standardımızı fazlaymış gibi gösterebiliriz. Artık bu aşamadan sonra para bizim efendimiz olur, duygularımızı pençesine alır. İşte böyle zamanlarda para tuzaklarına düşüp maddi sıkıntı yaşamanın önüne geçebiliriz.


Haberi okumak için tıklayın!Kaynak: Seninle


209
dahafazlası
YORUMLAR

hesapsız harcamalar ve kadınlarımızın fazla abarttıkları kişisel bakım altında aşan harcamaları...marka tutkunlugu...

yaren.... 01.12.2011

para olmasa nasıl olacak

kamil 07.12.2010

kadınlar paraya fazla değer vermez

esra 07.12.2010

şu para olmasa ne güzel olurdu, her sey öpücükle yürüse!!!!!!!!!!!

ayşemm 07.12.2010

ayın 5inde bütün param bitmiş oluyo :( hiçbişiy de aldığım yok

kurabiye 07.12.2010