Mahmure

Kollarınızı Nasıl Tutuyorsunuz?

Kollarınızı Nasıl Tutuyorsunuz?

Söylemek istediklerimizi, yapmayı düşündüklerimizi bazen vücudumuz bizden önce yapıyor, bu anlarda da kişiliğimizden ipuçları veriyor. İşte size kollarımızın bizim için söyledikleri...

Güncellenme tarihi:
Kolları göğüs hizasında birleştirmek:

Savunmacı bir kişiliğiniz var, körü körüne hiçbirşeye inanmıyorsunuz. Duyduklarınızın doğruluğundan emin olmak için bir süre araştırma yapıyorsunuz. Karşınızdakileri dinlemeyi seviyorsunuz.

Kollar göğüs hizasında birleşik, başparmaklar yukarı doğru:
Kapasitelerinizden eminsiniz, belirlediğiniz hedeflere yavaş ama emin adımlarla yaklaşıyorsunuz. Bu arada da önünüze engeller çıkmıyor değil ama üstesinden geliyorsunuz. Sert bir kemik gibi sizi kırmak oldukça zor.

Kollar göğüs hizasında birleşik, eller kolların üzerinde:

İçinde bulunduğunuz durumun kontrolünü kaybetmek istemeyen bir yapınız var. Kolları kavrayan ellerin demek istediği aslında herşey avucumun içinde cümlesinden başka birşey değil. Biraz sinirli olduğunuzu itiraf edin.

Kollar kıvrık, bir el diğer bileğin üzerinde:

Böyle bir duruş kişinin kendini kontrol altına almak istemesini yansıtıyor, içinizde meydana gelen dalgalanmaları dışa yansıtmaktan hoşlanmıyorsunuz. Ama bir gün meydana gelebilecek büyük bir patlamaya da hazırlıklı olun.

Kollar göğüs hizasında birleşik, avuçlar kapalı:

Kesin, kararlı ve inatçı bir kişiliğiniz var. Böyle bir duruş güzel sözler ve tatlı gülücükler eşliğinde sunuluyorsa kapalı avuçların ilerde bir gün yumruğa dönüşebileceği unutulmamalı.

Bir kol düz, diğer kol dirsekten birleşik:

Nasıl davranacağınızı bilmiyorsunuz, özellikle iş ortamına yeni giren kişilerin en çok rağbet ettiği davranış biçimi. Kendinizi korumanın bir başka yolu.

Kollar uzun, eller birleşik:
Aslında savunma sinyali olan elleri birleştirmek burada bir şeyi elde etmekten ya da başarmaktan duyulan sevinci de ifade ediyor. Ellerini havaya kaldırmak yerine aşağıda tutmayı yeğlemeniz ise ürkek kişiliğinizi ansıtıyor.

Kollar arkada, eller birleşik:

Sükunetinizi korumak oldukça zor, heyecanınızın başkaları tarafından farkedilmesini istemiyorsunuz. İşte bu yüzden kollarınızı arkaya taşımışsınız. Çevrenizdekilerle kolay iletişim kuramıyorsunuz.
Yayın tarihi: 14.05.2001
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.