Mahmure

Kış Mevsiminde Gidilecek Tatiller İçin Bavul Hazırlama

Kış Mevsiminde Gidilecek Tatiller İçin Bavul Hazırlama

Tatil kelimesi her ne kadar hepimizin yüzünü güldürse de söz konusu bavul hazırlamak olunca şöyle bir durup düşünürüz. Özellikle mevzu bahis kış tatili bavuluysa işimiz çok daha zor bir hal alabilir.Siz de kış mevsimi tatillerinizde bavul hazırlarken zorlanıyorsanız, vereceğimiz tüyolarla bu meseleyi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Güncellenme tarihi:

 Planlamanızı Doğru Yapın

Bavul hazırlarken zorluk yaşamamak istiyorsanız tatil planlamanızı doğru yapmaya çalışın. Seyahatiniz kaç günlük olacak? Aynı gün içerisinde kaç farklı kıyafet giyineceksiniz? Her güne farklı bir ayakkabı götürmek gerçekten de şart mı? Bütün bunları göz önünde bulundurarak ve tatilinizin her gününü gözünüzün önüne getirerek bir kıyafet kombini yaparak doğru bir planlama yaparsanız, bütün fazlalıklarınızı evinizde bırakmış olursunuz.

• Valiz İçi Yerleştirme

Malum kış mevsimi demek kalın kalın kazaklar, pantolonlar hırkalar demek. Bütün bu kış kıyafetleri bavulunuzu şişireceğinden ve bir düzensizlik yaşatacağından zorlanıyor olabilirsiniz. Kış kıyafetlerinizi bavula koyarken patlama noktasına geliyorsanız, kıyafetlerinizi rulo yapmayı deneyebilirsiniz. Valiz içinde yer alan bütün boşlukları da dolduracak olan bu rulo yapma yöntemi ile çok daha düzenli bir bavula sahip olabilirsiniz

• Kış Demek Bot Demek

Kış günlerinde ayakkabılar da haliyle büyür, hatta kocaman bir hal alır. Yaz günlerinin incecik sandaletleri, mini minnacık babetleri yerini kalın botlara, uzun çizmelere bırakır. Hal böyle olunca valizinizin yarısı bu ayakkabılarla dolar taşar. Hiç canınızı sıkmayın, bavulunuzda ayakkabı sorunu yaşamak istemiyorsanız, mutlaka yolculuk esnasında en çok yer kaplayan botunuz ya da çizmenizi ayağınıza geçirin, böylece sorunu ortadan kaldırın.

• Tatilde Neler Yapacaksınız?

Bavulunuza koyduğunuz her şeye gerçekten de ihtiyacınız var mı? Tatilde neler yapacaksınız? Programınız neler? Ne tarz kıyafetlere ihtiyaç duyacaksınız? O uzun elbiseyi gerçekten de giyinecek misiniz mesela? Bütün bunları göz önünde bulundurursanız, bavulunuzda hem daha çok yer açılacak hem de boşu boşuna ağırlık taşımış olmayacaksınız.

• Aksesuar Karmaşası

Atkı, bere, şapka, şal gibi kış aksesuarlarının yanı sıra kolye, küpe, bilezik gibi takılar da valizinizi hazırlarken kafanızın karışmasına sebep olabilir. O yüzden siz en iyisi, bütün kıyafet ve aksesuarlarınızı kombinleyerek bir bavul hazırlayın. Hangi küpeyi hangi gün takacaksınız? Gerçekten 3 atkıya birden ihtiyacınız var mı? Gece ve gündüz ayrı şapka takmanız gerekiyor mu? Bütün bu soruların yanıtlarını tatile çıkmadan önce yanıtlarsanız, çok daha düzenli bir bavula sahip olursunuz.

• İlaç Ve Vitaminleri Unutmayın

Kış döneminde yaşanan hava ve iklim değişimlerine karşı kendinizi koruma altına alın. Güzelim tatilinizin mahvolmasını istemiyorsanız, mutlaka C vitamininizi ve belli başlı ilaçlarınızı bavulunuza koyun.

Kaynak: Kadin.com

Yayın tarihi: 23.10.2017
8664
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.