Mahmure

Kendimiz için çalışıyoruz!

Kendimiz için çalışıyoruz!

Çalışma hayatı artık eskisi gibi değil. Artık hemen hiç kimse bir şirket için 25-30 sene çalışıp, altın bir saatle emekli olmuyor.

Günümüz modern çalışma hayatında süregelen tek şey değişim: Ekonomik koşulların ve şirket yapısının, çalışanlar açısından da kariyer ve işe yönelik tavır ve davranışların değişimi.

Bu noktada inkar edemeyeceğiniz bir gerçeklik bulunuyor: Kendinize yoğunlaşmak ve kendi kariyerinize odaklanmak. Çünkü ileride aynı şirkette olmayabilirsiniz.

Bugünkü koşullarda ayakta kalmak ve başarmak için, kendi kariyerinizi geliştirmeniz gerekiyor. İşte yardımcı olacak birkaç strateji...

Şu anda sahip olduğunuz bilgi ve beceriler yarın belki gereksiz olacak. Belki de yarın ihtiyaç duyacağınız bilgi ve beceriler şu an için insanların ilgi alanının içinde bile değil. Bu yüzden, kurslar vasıtasıyla yeni bilgi ve becerileri öğrenmeye önem verin. Çalıştığınız sektörle veya yakın sektörlerle ilgili süreli yayınları takip etmek de yararınıza. Konferans veya alanınızda düzenlenen, ufkunuzu genişletecek diğer etkinliklere katılmak ve alanınızda çalışan diğer kişilerle konuşup bilgi alışverişinde bulunmak da size profesyonel anlamda yardımcı olacaktır. Kendi alanınız dışındaki sektörler hakkında da bilgi edinin ve şu anki sektörünüzle bunları kıyaslayın.
Yayın tarihi: 28.09.2007
623
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.