Mahmure

Kaybetmekten korkmayın!

Kaybetmekten korkmayın!

Yeni bir hayatın kapılarını araladığınız bir anda korkularınıza yenik düşmeyin. İş yaşamı beklediğinizden daha heyecanlı olabilir...

İş hayatına yeni başlıyorsanız, olabildiğince fazla tecrübe kazanmalı ve becerilerinizi geliştirmelisiniz. Şunu bilmelisiniz ki, kariyerinize yön verecek olan kişi sizden başkası değil. Bu yolda tek başınızasınız. Bizler yolunuzu çizmede size yararlı olabilecek bilgileri sunabiliriz ancak.

Bir yeni mezun olarak, iş yerinizin konumu, yaşam maliyetleri, toplumun tepkileri, yakın yaş grubundaki insanlarla tanışma gibi birçok şey mutluluğunuzu etkileyecek. Yapmanız gereken, önceliklerinizi belirlemek ve ilk işinizden ne beklediğinizi ortaya çıkarmak için şu soruları cevaplamak:

Eğitim olanakları

İhtiyacınız olan eğitimi hemen veya ilk bir-iki yıl içinde alabilecek misiniz? Eğitimler işe göre değiştiği için, başlarken hangi eğitimleri alacağınızı sorun. Cevap sizi tatmin ediyor mu? Çalışırken kazandığınız tecrübenin dışında, eğitim alma imkanınız var mı?
Yayın tarihi: 12.10.2006
803
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.