Mahmure

Kadınları iş hayatına hazırlama eğitimi

Kadınları iş hayatına hazırlama eğitimi

PERYÖN, AB ve İŞKUR desteğiyle gerçekleştirilen projeyle 360 işsiz genç kadına işe alım prosedürleri ve işgücü piyasasının niteliği üzerine eğitim verilecek. Katılımcılara günlük 4 - 8 euro arasında cep harçlığı ödenecek

PERYÖN tarafından Avrupa Birliği ve İşkur desteğiyle hayata geçirilen KARYÖN Mesleki Rehberlik Eğitimi ve Kariyer Danışmanlığı Projesi, kurumsal hayatta dezavantajlı durumdaki kadınlara fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyor.
18 - 25 yaşları arasında, tercihen lise mezunu ve yabancı dil bilmeyen, İstanbul'da ikamet eden, uzun süredir işsiz 360 kadına verilecek eğitimlerin sonunda 36 kişinin işe yerleştirilmesi garanti edilirken, 108 kişiye de iş fırsatı yaratılması hedefleniyor.
107 bin 834 euro fon ayrılan projeye katılan kadınlardan nihai faydalananlar için günlük 8 euro, işsizlik sigortasından faydalananlara ise günlük azami 4 euro cep harçlığı ödenecek. Proje kapsamında verilecek iki günlük eğitimde; iş aramada yararlanılabilecek araçlar, özgeçmiş hazırlama ve iş başvurusu yapma, şirket yetkilisiyle yapılacak iş görüşmesine hazırlanma, görüşmede kendini ifade etme, iş hakkında bilgi alma, iş teklifini değerlendirme konularına ağırlık verilecek.

KARYÖN Projesi süresince düzenlenecek Sektörel Buluşma Toplantıları'na PERYÖN'e üye olan insan kaynakları tepe yöneticileri katılarak, sektörleri, grupları / şirketleri, çalışma koşulları, işe alma süreçleri ile ilgili bilgiler verecekler.

Projede, PERYÖN üyelerinden ve elektronik iletişim ağı bulunanlardan, İstanbul ili sınırları içinde yer alan, üst düzey yönetici, yönetici ve uzmanlardan oluşan bin 700 kişi ile irtibata geçilerek katılımcıların özgeçmişleri iletilecek.

PERYÖN üyesi olmadığı halde, yapılacak tanıtım çalışmaları sonucunda projeden haberdar olarak yararlanmayı talep edecek, İstanbul ili sınırları içinde faaliyet gösteren diğer şirketler ve bu şirketlerin yöneticileri de bu kişilerin iş bulma şansını artıracak. Katılım için son başvuru tarihi 10 Temmuz 2005.

CV'lerinizi yollamak için

Fax: 0216 368 13 19
www.yenibir.com/karyon
Yayın tarihi: 07.04.2005
471
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.