Mahmure

İyi Beslen, Mutlu Yaşa!

İyi Beslen, Mutlu Yaşa!

Nestlé 150. yılında “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla Türkiye’de 150 bin kişiye ulaşacak!

Nestlé Türkiye, Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle başlattığı “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla kamuoyunda beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Program kapsamında Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür’ün katılımıyla 10 ilde bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

Dünyanın lider “Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam” şirketi Nestlé, dünyadaki kuruluşunun 150. yılında Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle, Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri” programını başlattı. Üç yıl devam edecek programın ilk yılında, 150 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar; Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacaklar. Konuşmacılar, “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” programı kapsamında 10 ilde 25 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halk ile paylaşacaklar, Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlayacaklar.

“İyi Beslen ,Mutlu Yaşa” formulü = Dengeli beslenme, fiziksel aktivite, ruh ve zihin sağlığı

“İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” programı kapsamında Türkiye’de 10 ilde gerçekleşecek etikinliklere katılacak uzmanlardan Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş programla ilgili olarak şunları söyledi: “ Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın temeli, dengedir. Etkinlikler sırasında kişilerin sağlıklı beslenme için doğru seçimleri nasıl yapabileceklerini, besinleri hangi miktarda ve sıklıkta yemeleri gerektiğini ve bunu hayatlarında nasıl sürdürülebilir kılabileceklerini anlatacağız.”

Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen, “Nefes ve Su”yun önemine değinerek, “Bu ikisi olmadan yaşam mümkün değil. Yaşam kalitemizi direkt etkileyen nefesin doğru alınması, su tüketiminin sağlık üzerinde etkileri ve fiziksel aktivitenin önemini; hem bir diyetisyen, hem de bir milli sporcu olarak paylaşıyor olacağım” dedi.

Spor Eğitmeni Murat Bür ise fiziksel aktivite kadar kişinin yaptığı bu aktivitenin sürdürülebilir olmasının da çok önemli olduğunu belirterek, “İnsanlar spor yapmaya başlıyorlar ama kısa sürede bırakıyorlar. Oysa önemli olan düzenli, belli bir tempoda , belli aralıklarla ama kesintisiz spor yapmaktır. Kolay, en az masraflı, her zaman ve her yerde yapılabilecek bir spor var; Yürümek.” dedi.

İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan da kişinin zihnine ve ruhuna özen göstermesinin uzun ve sağlıklı bir ömür için , beslenme ve fiziksel aktivite kadar önemli olduğunu belirtti ve şöyle konuştu; “Nasıl beslendiğimiz, nasıl uyuduğumuz, nasıl düşündüğümüz, strese karşı tepkilerimiz ve daha bir çok unsur yıllar içinde ne kadar yıprandığımızı belirliyor. Ben turumuz sırasında kişilere ruh sağlıklarını korumak ya da rahat bir uyku uyumaları için, hayatlarını kolaylaştıracak ve hergün daha iyi yaşamalarına yardımcı olacak ipuçları vereceğim.”

Yayın tarihi: 12.05.2016
738
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.