Mahmure

İşyeri makyajı abartısız olmalı

İşyeri makyajı abartısız olmalı

Toplantılardan biri bitiyor, diğeri başlıyor. Bu kadar stresin ve yorgunluğun yüzünüze yansımasını önlemek elinizde. Nasıl mı? Abartılı makyajdan kaçınarak ve birkaç 'sihirli ' makyaj ürününüzü yanınızdan ayırmayarak...

Gün içinde önemli bir toplantıya hazırlanıyorsunuz ya da büroda yoğun bir günün başlangıcındasınız... Görüntünüzle etrafınızdakiler üzerinde olumlu bir etki bırakmak, kendinizi de güvende hissetmek istiyorsunuz. Mükemmel bir makyaj sadece kendine güven duygusunu artırmakla kalmıyor ayrıca iş yerindeki imajınızı da etkili kılıyor. Ancak önemli olan sadece makyajınızın ortama uyumu değil aynı zamanda karakterinizi vurgulaması ve cildinizle uyum sağlamasıdır.

Öncelikle yüzünüzün hangi bölgesini vurgulamak istediğinizi belirlemelisiniz; gözlerinizi mi dudaklarınızı mı? İkisinin birlikte olması makyajınızı çok abartılı gösterme riski vardır. Eğer gözlerinizi koyu renklerle vurguladıysanız o zaman dudaklarınıza sadece parlatıcı kullanmanız yeterli olacaktır. Ya da dudaklarınızı güçlü ya da kahve tonlarıyla öne çıkarmayı yeğlediyseniz, bu durumda gözlerde açık renk far ve maskara kullanabilirsiniz. Eğer mesleğiniz moda editörlüğü değilse o zaman sakın ola işyeri için seçtiğiniz kıyafetlerde renk cümbüşüne izin vermeyin. Patronunuz ya da çalışma arkadaşlarınız sezonun trend rengi altını tırnaklarınızda, pembe tonlarını da gözlerinizde görmeye dayanamayabilirler. Bunlar yerine seçiminiz net ve klasik renklerden yana olsun. Emin olun, bu seçimler sizi daha şık ve güçlü gösterecektir.

Fondöten seçimlerinizde ise mutlaka yüksek teknoloji ürünler seçmeye gayret edin. Kalitesi düşük ürünlerin gün içinde sizi çok daha çabuk terk edebileceğini unutmayın. Yüzünüzün parlayan bölgelerine kullandığınız transparan pudranızı hem makyajınızın kalıcılığını artırmak hem de sizi rahatsız edici durumlardan kurtarmak üzere her zaman çantanızda bulundurun.

Elmacık kemiklerinize uyguladığınız abartılı olmayan allık, hem cildinize sağlıklı bir ışıltı katar hem de yoğun bir iş gününün ardından hálá taze ve dinlenmiş görünmesini sağlar. Eğer çalışma saatleriniz geceye de uzayacaksa, o zaman bir kapatıcı göz altlarınızdaki yorgunluk izlerini örtmek için birebirdir. Oluşan mor halkaları da bir göz altı kapatıcısıyla yok edebilir ve stresin yüzünüzdeki izlerini ortadan kaldırmış olursunuz.
Yayın tarihi: 22.06.2004
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.