Mahmure

İşyeri flörtlerinde niyet başka mı?

İşyeri flörtlerinde niyet başka mı?

İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, işyerinde flörtlerin yüzde 50'si iş yaşamında avantaj sağlamaya yönelik.

Özellikle kadın çalışanların erkeklere göre yüzde 50 fazlası işyerinde avantaj sağlamaya yönelik flörtlere inanıyor ve bunu uyguluyor. Erkek çalışanların dikkatinin ise kendilerinden daha kıdemsiz olan kadın iş arkadaşlarına yönelik olduğu belirtiliyor.

Araştırmacıların "fonksiyonel flörtler" adını verdiği bu tür flörtlerde sağlanmaya çalışılan en önemli avantajın ise "işi başkasına yıkmak" olduğu ifade ediliyor. Kadın çalışanların yüzde 25'inin işyerindeki flörtlerinin gücü sayesinde kendi işlerini başkasına yıkmayı başardıklarını itiraf ettikleri kaydediliyor.

Elde edilen diğer avantajlar arasında, işe geç gelip erken çıkmak,kendisine verilen görevlerin süresinde teslim edilmemesi halinde ceza görmemek, hataların örtülmesi ve gerekçesiz "idari izinler" yer alıyor.

Araştırmaya katılan yaklaşık 700 kişinin 5'te 2'si işyerinde güçlü bir kişiyle flört edenlerin sırtının yere gelmeyeceğine inanıyor.

Aynı araştırmaya katılanların yüzde 17'si ise bu tür ilişkileri bir "rezalet" olarak görüyor ve mutlaka işyerinde disiplin cezası ile yanıtlanması gerektiğini savunuyor.
Yayın tarihi: 17.11.2004
238
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.