Mahmure

İş'te mutluluk!

İş'te mutluluk!

İş hayatının yoğunluğu ve stresi sizi etkisi altına almasın. Mutlu olmayı başararak hem siz kazanın, hem de şirketiniz kazansın.

Eğer kurumsal bir ortamdaysanız "mutluluk" kelimesi en az kullanılan kelimelerden biridir. Onun yerine "iş güvencesi", "çalışanın tatmin olması", "verimlilik", "olumlu performans" gibi terimler tercih edilir.

İş hayatında mutluluk neden önemlidir?

Düşünün bir kere; hayatınızın en büyük kısmı işte geçiyor. Eve iş getirdiğinizi; mesaiye kaldığınızı; tatile çıkmaya zaman bulamadığınızı vs. de hesaba katarsak bu oran çok daha artıyor. İş hayatınız ailenize, arkadaşlarınıza ve hobilerinize ayırdığınız zamanın toplamından kat kat daha fazla zamanınızı alıyor. Ayrıca yapılan araştırmalar gösteriyor ki mutlu insanlar, işinde mutsuz olan insanlardan çok daha başarılı oluyorlar. Aslında düşününce hak vermemek elde değil. Mutlu iseniz; iyimsersinizdir, rahat iletişim kurarsınız; sorunları çözme ve arabuluculuk yeteneğinize güvenilebilir; dikkatinizi daha kolay toplayabilirsiniz; motivasyonunuzu ve enerjinizi kaybetmezsiniz hepsi başarılı bir iş hayatı için vazgeçilmez özellikler.

Başarılı bir iş hayatı için daha başka neler gerekebilir?

Yaratıcılık, güven, üretkenlik, güdülenmek, kalite, müşteri hizmetleri, hızlı değişim, insiyatif, motivasyon, enerji, kararlılık, iletişim, fiyat verimliliği, berrak düşünce, satışlar, strateji, cesaret, müşteri ilişkileri, liderlik, düşük fiyatlar, yeni fikirler, çatışmalara çözüm, iyi iletişim, iyi iş ilişkileri, mizah duygusu, hep bir adım daha ileri gitmek için istek, fikirler.

Yayın tarihi: 04.10.2006
690
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.