Mahmure

İşiniz sizi mutlu etmiyorsa

İşiniz sizi mutlu etmiyorsa

İş yerindeki sorunlarınızın hayatınızı cehenneme çevirmesine izin vermeyin. Harekete geçmenin ilk adımı olarak işinizle iyi geçinmenin yollarını öğrenin.

Mutlu bir insanmısınız? Ya da şöyle soralım işiniz sizi mutlu edebiliyor mu? Eğer bu yazıya ilgi duyduysanız yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. İşinizle ilişkinizi en iyi şekilde sürdürmeniz için psikolojik danışman Ebru Üzümcü'den yardım aldık. İşte terapistimizin önerileri:

Enerjinizi doğru hedefe yöneltin

Diyelim patronunuzdan nefret ediyorsunuz. Her şeyi denediniz ancak ondan hoşlanmanın yolunu bir türlü bulamadınız. Bu ilişki üzerinde yoğunlaşmak size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Bu nedenle etrafınızdaki diğer insanlarla ilgilenebilir, iş arakadaşlarınızla daha samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Böylece patronunuz önemini yitirir.

Gözünüzü dört açın

İşinizden memnun değilseniz çalışırken de iş arayabilirsiniz. Size uygun olan işleri araştırın, görüşmelere gidin. Daha iyi bir iş bulunca "hoşçakal" diyebilirsiniz.

Şikayet etmeyin

Sürekli şikayet etmek sizi karamsarlığa itecektir. Ayrıca sürekli şikayet etmek yaratıcılığınızı da kaybettirecektir. Unutmayın yaratıcı düşünmeyen insanlar çok sıkıcıdır.

Beklentilerinizin farkına varın

Hayatınızın tüm beklentileri işinizle mi bağlantılı? Sadece işinize bağmlı olmayın ve öneceliklerinizi gözden geçirin.

İş yaşamınızla duygusal yaşamınızı karıştırmayın

İşte canınız sıkılmış olabilir, işler yolunda gitmemiş de olabilir fakat bu sorunları eve taşımayın. Ya da evde olan olaylardan etkilenip bunu işe yansıtmayın. İkisini birbirinden ayırın.
Yayın tarihi: 24.12.2004
593
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.