Mahmure

İşini kaybet ama neşeni kaybetme

İşini kaybet ama neşeni kaybetme

İşini kaybetmek modern toplum insanının en büyük korkularından. Ancak işsiz kalmakla dünyanın sonunun gelmediğini unutmayın.

Uzmanlar son yıllarda pek çok kişinin çeşitli nedenlerle işsiz kaldıklarını hatırlatarak, işini kaybeden insanın öncelikle aşağılık duygusuna kapılmaması ve yaşadığı durumdan utanç duymaması gerektiğini söylüyorlar. Uzmanlar işsiz kalanlara şu tavsiyelerde bulunuyorlar...

Doğru fırsatın karşınıza çıkmasını evinizde oturarak beklemeyin. Mesleğinizle ilgili kurslara katılın. Meslek hayatınızda size katkısı olacağına inandığınız konularda bilginizi pekiştirin.

Şu anda sahip olduğunuz en önemli şey zaman. Onu da dikkatsizce harcamayın.

Düzenli olarak yaptığınız harcamaları dikkatlice gözden geçirip bunlarda kısıntı yapmanın yöntemlerini arayın.

Kredi kartı ve taksit borçlarınızı ödemeyi aksatmamak için başka masraflarınızı kısın. Bu tür borçlanmalar tehlikelidir. Haciz memurlarını karşınızda bulabilirsiniz.

Moralinizi bozmamak için her sabah işe gidecekmiş gibi hazırlanın ve belli bir saatte evden çıkın.

Aslında işsiz kalmış da sayılmazsınız. Şimdilik iş aramak sizin işiniz sayılır. Sabahları çalar saatin ziliyle uyanıp, her zamanki gibi hazırlanıp sokağa çıkmanız, moralinizin bozulmasını da önler. Ayrıca iş aramaya da bol bol zaman bulursunuz.
Yayın tarihi: 16.06.2004
481
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.