Mahmure

İşi bırakıp biraz eğlenmeye ne dersiniz?

İşi bırakıp biraz eğlenmeye ne dersiniz?

Her zaman iş düşünen çalışkan kadınlardansanız, vakit çok geç olmadan eğlencenin de tadını çıkartmayı bilin.

Yapılması gereken en önemli şey ise: Kendinizi "mutlu" etmek! Biraz gülün,
oyun falan oynayın, ayakkabılarınızı çıkartıp dans edin hatta sokaklarda zıplayın... Aniden kendinizi bir çocuk gibi hissedebileceksiniz. Ama biliyor musunuz? Hakkını verdiniz!!!

Etrafınızdakileri şaşırtın

Herkes sizi sessiz sakin biri olarak mı tanıyor? Sizi sadece siyah giyerken mi gördüler? Hep sade misinizdir?

Asileşmenin, kalıbından sıyrılmanın, rengârenk kıyafetler giyip, süslenip püslenmenin zamanıdır. Eğlence, eğlence, eğlence... Sizi tanıyanların şaşkınlığından zevk almaya bakın!

Fıkra anlatın

Gülmek sağlıklıdır. Peki, başkalarını güldürmeyi nasıl sağlayacaksınız?

Öncelikle bir fıkrayı baştan sona ezberleyin. Çünkü yarısı hatırlanan bir fıkra anlatmaktan daha kötü hiç birşey olamaz. Bu, çok hoşunuza giden biriyle tanışıp, telefon numarasının yalnızca beş rakamını hatırlamak gibidir.
Bir fıkranın nasıl anlatıldığı, dinleyen kişiye nasıl aktarıldığı önemlidir. Bunun için de önceden antrenman yapmanız faydalı olabilir. Anlattığınız fıkrayı karıştırmayın ve yarıda bırakmamaya özen gösterin. Anlatırken karşınızdakilerle flört etmelisiniz, göz temasını unutmayın.

Fantezilerinizi gerçekleştirin

Frank McCourt Angela'nın Külleri adlı ilk kitabını yazıp Pulitzer Ödülü aldığında 66'sındaydı. Paul Newman altı kere Oscar'ın kıyısından dönüp, yedinci de amacına ulaştığında 62'sinde.

Gizlice hayalini kurduğunuz şeyleri hayata geçirmek için asla çok geç değil. Paranız mı yok? Zamanınız mı uygun değil? Sinirleriniz mi müsait değil? Ya da saydıklarımızın hepsi mi? Artık bahanelerle vakit harcamak için gerçekten çok geç.

Bir sihirbaz numarası mı öğrenmek istiyorsunuz? Uzun zamandır beğendiğiniz ve konuşmak istediğiniz biri mi var? Bir yıl işinizden izin alıp dünyayı mı dolaşmak istiyorsunuz? O zaman hayal kurmaktan vazgeçin ve hareket edin! Risk almak demek olsa bile hayalinizi gerçekleştirmek için değer mi değmez mi?

Ölmeden önce yapmanız gereken sekiz şey:


· En sevdiğiniz müzisyeni bir konserinde 'canlı' dinleyin.

· Sevgilinizle bir ülkeyi arabayla katedin.

· En büyük korkunuzu belirleyip, onu yenin!

· Bütün bir haftayı tek başınıza geçirin.

· Bir bebeğin doğumunu izleyin.

· Bir kumarhanede, paranızı bir bahise yatırın.

· Hata yaptığınız birinden özür dileyin ve kendinizi affettirin.

· Bir profesyonele resminizi yaptırın ya da fotoğrafınızı çektirin.

Yayın tarihi: 14.01.2004
276
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.