Mahmure

İş eğlenceleri

İş eğlenceleri

Şirketiniz bir eğlence düzenliyorsa davranışlarınızı fazla abartmamaya gayret edin. Bu tür eğlenceler işlerinizi olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.

Uzmanlara göre, şirket partisindekiler sizin günlük yaşamdaki arkadaşlarınız değil, iş arkadaşlarınız! O yüzden, eğlenmek ile işinizdeki konumunuzu korumak arasındaki dengeyi kurmak zorundasınız. İşte bunu başarmanın yolları:

Zorunlu ve gönüllü katılmak arasındaki fark

Eğer genel müdür ya da patronunuz ev sahipliği yapıyorsa, gitmeme gibi bir seçeneğiniz yok demektir. İşiniz sizin için önemliyse, böyle bir etkinliğe katılmalısınız. Ancak iş arkadaşınızın düğününe davetliyseniz ve kendinizi çok da yakın hissetmiyorsanız, katılmayabilirsiniz. İş yerinizde kimin size yakın olduğunu belirleyebilirseniz, işinizle sosyal yaşamınızı ayrı tutabilmek o kadar kolaylaşır.

Yeme-içme olayını abartmayın

Yemek konusunda aşırıya kaçmak, açgözlü olduğunuz imajını yaratacaktır. İçki içerken de dikkatli olmalısınız. İpin ucunu kaçırırsanız, sizi zor duruma düşürecek sözler sarfederek hoş olmayan duruma düşebilirsiniz. İlla içecekseniz, bir kadehle sınırlı kalın.

Uygun giyinin

İşinizdeki gibi ciddi giyinmeye gerek yok. Tabi bu parti, yeni aldığınız uçuk bir kıyafeti denemek için de doğru bir yer değil. Hanımların vücudunu gereğinden fazla ön plana çıkaran giysilerden kaçınması öneriliyor.

Önemli kişilerle fazla samimi olmayın

Bu parti, yöneticilerinizi daha iyi tanıyabilmek için iyi bir fırsat olabilir. Ama fazla yakın davranmanız itici olacaktır. Farkedilmek ve selamlaşmak yeterli. Onları etkilemek için sürekli peşlerinde koşmayın.

Hoşunuza gitmediyse, bunu kimseye söylemeyin

Hiçbir şey mükemmel değildir. Beğenmediğiniz bir şey varsa, kendinize saklayın. Etrafınızdakiler sizin olumsuz yorumlarınızı duyabilir ve böylece görüşleriniz herkese yayılabilir.

Herkesle iletişim kurmaya çalışın

İş yerinizde iyi anlaştığınız bir grup vardır. Sadece onlarla zaman geçirmeyin. Kısa olsa bile herkesle konuşmaya çalışın. Bir grupla saatlerce birlikte olmak şık durmayacaktır.
Yayın tarihi: 14.09.2006
225
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.