Mahmure

İçsel mutluluğunuz için basit öneriler

İçsel mutluluğunuz için basit öneriler

Stresli iş hayatı, yorgunluk, koşuşturma derken kendimize vakit ayıramıyor, günlerimizi sıradan uğraşlarla tüketiyoruz.

Güncellenme tarihi:
İçsel mutluluk için basit öneriler

Zamansızlıktan şikayet ediyor, zaman bulduğumuzda ise üşenip kendimizi ve içsel mutluluğumuzu sürekli erteliyoruz. Oysa stresli hayatımızı ufak dokunuşlarla renklendirmek, değerli anlarımızı verimli aktivitelerle süslemek sandığımızdan çok daha kolay.

Sabahları işe giderken, metroda, vapurda, fırsat buldukça kitap okumaya çalışın. Kendinize küçük hikâyelerden oluşan bir kitap edinebilir, gün içerisindeki sıkıcı yolculuklarınızı kitap okuyarak değerlendirebilirsiniz.Güne müzikle başlayın. Sabahları uyanıp iş için giyinirken, hazırlanırken size müzik eşlik etsin. Emin olun güne daha pozitif ve enerjik başlayacak, bu ruh haliniz işinize de olumlu yönde etki edecek.Kahvaltı yapmayı ertelemeyin. Sabahları her zamankinden daha erken kalkın ve sağlıklı besinlerle sıkı bir kahvaltı yapın. Sevdiğiniz müzikler eşliğinde yapacağınız güzel bir kahvaltı size tüm gün ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi ve morali sağlayacaktır.Gün içerisinde çay, kahve yerine bitki çaylarını ve meyve sularını tüketmeye özen gösterin, hatta bunu alışkanlık haline getirin. Kendinizi çok daha sağlıklı hissedeceksiniz.Çok yorgun olduğunuz günlerde kısa bir duş yerine, kendinizi güzel, sıcak bir banyo ile ödüllendirin. Böylece yorgunluktan gerilmiş ruhunuz ve bedeniniz rahatlayacak günün bütün stresinden arınacaksınız.Düzenli olarak bir sinema dergisi almaya başlayın. Böylece çok farklı filmler izleyebilir, bunları arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.Hafta sonlarınızda ve fırsat buldukça deniz kenarında ya da yeşillik, ormanlık alanlarda vakit geçirmeye çalışın. Yürüyüşler yapabilir, çevrenizi, ağaçların ve kuşların güzelliklerini gözlemleyebilirsiniz. Hatta vakit geçirmekten mutlu olduğunuz bir arkadaşınızı da davet ederek, sakin ve huzurlu bir gün geçirmenin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.Evinizi, duvarlarınızı sizi mutlu eden eşyalarla süsleyin. Örneğin annenizle, arkadaşlarınızla çekindiğiniz güzel bir fotoğraf veya sizin için anısı olan sevimli bir biblo ya da geçen seneki tatilinizden kalma sevgilinizle birlikte aldığınız küçük bir deniz kabuğu.Küçük sorunları kafanıza takmamaya çalışın. Sizi gerecek, mutsuz olmanıza sebep olacak durumlardan kaçının. Daima iç huzurunuzu korumaya öze gösterin ve önemsiz sorunlarla kendinizi ve ruhunuzu yormayın. Unutmayın ruhsal ve bedensel sağlığınız her şeyden önemli ve öncelik daima kendinizsiniz. 

Yayın tarihi: 16.05.2012
399
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.