Mahmure

HR Yöneticisi

HR Yöneticisi

Bire bir iletişimde başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, bu iş sizin için oldukça kazançlı olabilir.

Bir iletişim şirketinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışan 32 yaşındaki Cem Süren "İnsanlara hem kişisel hem profesyonel tavsiyelerde bulunarak hayatlarında önemli bir rol oynayabiliyorsunuz" diyor. Ama bir de madalyonun diğer yüzü var diyor Süren; "Kötü haber vermek hiç eğlenceli değil."

Bu gibi durumlarda nasıl davranacağınızı bilmek için yapılabilecek en iyi şey sizden daha tecrübeli bir insan kaynakları yöneticisine sinirli birini yatıştırmanın yollarını sormaktır. Bu gibi yardımlarla yönetim yeteneklerinizi geliştirebilir ve başarılı bir insan kaynakları yöneticisi olabilirsiniz.

Yoğun tempo gerektiriyor

Personelle ilgili işler; işe alımdan, ücretlendirme, yasal zorunluluklar ve sigortaya kadar herşey için yoğun bir tempoya girmeye hazır olun. İnsan kaynakları yöneticileri günlerinin yarısını iş görüşmelerinde diğer yarısını da bir çok sigorta işi ve telefon konuşması ile geçirirler. İnsan kaynakları uzmanları çoğunlukla işçi ile işveren arsaındaki köprü konumundadır.

Bu işe küçük bir şirlette başlamak daha avantajlı olabilir. Böylece işin tamamı hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Büyük şirketler ise işe alım ve sigorta gibi sizin sadece bir alanda uzmanlaşmanızı ister.
Yayın tarihi: 24.04.2001
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.