Mahmure

Her Gün Meditasyon Yapmak İçin 8 Neden

Her Gün Meditasyon Yapmak İçin 8 Neden

Hayatınıza pozitif etkisi olan meditasyon, stresi yenmenize, ilişkilerinizin iyileşmesine, seks hayatınızın gelişmesine, zihninizin sakinleşmesine, problemleri çözmenize, özgüveninizin güçlenmesine, odaklanma ve konsantrasyonunuzun artmasına, solunum etkisine etkileri vardır. İşte her gün meditasyon yapmanız için 8 neden...

Güncellenme tarihi:

1. STRESİ YENMENİZİ SAĞLAR:

Her insanın hayatında stresli geçen günleri vardır. Bu yorucu ve stresli geçen günün sonunda yatağınıza uzanıp birkaç dakika meditasyon yapmanız size iyi gelecektir. Sessizlik, sessizliğin ardından gelen sakin bir müzik dinlemek sizin yorucu geçen gününüze şifa olacaktır ve yaşadığınız stresi yok etmeyi başaracaktır.

2. İLİŞKİLERİNİZİ POZİTİF ETKİLER:

İlişkinizi pozitif etkilediğini gösteren en önemli konu birbirinizle vakit geçirirken tek odaklı olmak. Mutlu hissetmenizi ve birlikte geçirdiğiniz vakitten zevk almanızı sağlar. Sohbetleriniz daha etkili ve akıcı olacaktır. Anlayış ve fikir alışverişleri oldukça üst safhada olacaktır.

3. SEKS HAYATINIZI GELİŞTİRİR:

Meditasyon seks hayatınızı da iyileştiriyor. Cinsel ilişki esnasında başka bir şey düşünmemenizi, zihninizin boş olmasını ve o ana odaklanmanızı sağlıyor. Bu da ilişkiden daha çok zevk almanızı ve daha kolay orgazm olmanızı sağlıyor.

4. ZİHNİNİZİ SAKİNLEŞTİRİR:

Meditasyon zihninizi boşaltmanızı sağlar ve bu da sizi rahatlatacak bir etkidir. Negatif gelen düşünceleri pozitife dönüştürür. Beyin fonksiyonları gücünün artmasında etkilidir.

5. PROBLEMLERİ ÇÖZMENİZE YARDIMCI OLUR:

Sakinleştirici etkisi olan meditasyon olaylara bakış açınızı da büyük ölçüde etkileyecektir. Problemin ne olduğuna odaklanarak yapıcı fikirler ve sakin tavırlarla problemlerin üstesinden gelmeniz kolaylaşacaktır.

6. ÖZGÜVENİNİZİ GÜÇLENDİRİR:

Meditasyon yapmak aslında kendinize vakit ayırmaktır. Kendinizle baş başa olmanız, kendinizi dinlemeniz size keyif verecektir. Bu keyif de beraberinde sizi iyi hissettirecek, kendinizi sevmenize ve özgüveninize büyük etkisi olacaktır.

7. ODAKLANMA VE KONSANTRASYONUNUZU ARTIRIR:

Meditasyon, dikkat dağınıklığına da çare oluyor. Üretkenliği ve algıyı artırır. Dikkat süresini, odaklanma ve konsantrasyonu artırır.

8. SOLUNUM SİSTEMİNİZE ETKİSİ:

Nefes meditasyonu yaparak nefesinizi doğru kullanmayı öğreneceksiniz. Nefesin doğal akışına bıraktığınızda kendinizi, nefes alış verişinizi duyup hissettiğinizde bu sizi hem rahatlatacak hem de solunum sisteminize pozitif etki yaratacaktır.

Yayın tarihi: 13.11.2018
2194
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.