Mahmure

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama

Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama

Artık birçok kişi akıllı telefon kullanıyor. Peki ama telefonunuz yeterince akıllı mı? Bu uygulamalarla öyle olacağı kesin. Hayatınızı birçok anlamda kolaylaştıracak uygulamaları derledik. Bu uygulamalar hayatınızın her alanına düzen getirecek; regl dönemi ve seks hayatınıza bile!

1) REGL DÖNEMİ İÇİN: CLUE

Kadınların bir numaralı uygulaması olmaya aday Clue, ne zaman regl olacağınız, doğurganlık dönemleriniz ve seks hayatınızın sağlıklı olup olmadığı gibi birçok konuda sizi bilgilendiriyor. Ne zaman regl olduğunuzu, vücudunuzdaki ağrıları, ruh halinizi, regl yoğunluğunuzu ve cinsel aktivitelerinizi uygulamaya giriyorsunuz; o da size bir daha ne zaman regl olacağınızı ya da eğer hamile kalmak istiyorsanız cinsel birlikteliğe girmeniz gereken zamanı size söylüyor. Uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız, size verdiği bilgiler de o kadar doğru oluyor. Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

2) BUGÜN NE GİYSEM: SWACKETT

Eğer siz de boğazlı kazakla çıkıp tüm gün pişenlerden ya da ince giyinip üşeyenlerdenseniz bu uygulama tam size göre! Swackett, size yalnızca hava durumu bilgisi vermiyor aynı zamanda kıyafet önerisinde de bulunuyor. Hatta bununla da kalmıyor; havanın durumuna göre hangi aktivilerin ne derece yapılabilir olduğunu da sizin için hesaplıyor! Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

3) HEP AYNI TARZDAN SIKILDIM: LOOKLIST

Ne giyeceğinize bir türlü karar veremiyor ya da elinizdeki kıyafetlerle farklı look’lar yakalamak istiyorsanız; Looklist’i mutlaka indirin. Looklist, size ilham alabileceğiniz birçok farklı look sunuyor. Üstelik renk, tarz ya da parça seçerek aramalarınızı daraltabilir ya da beğendiğiniz bir look’a tıklayarak benzerlerini bulabilirsiniz. Eğer siz ilham almaktan ziyade ilham vermek istiyorsanız; Looklist’i yine kullanabilirsiniz. Uygulama App Store’dan ücretsiz indirilebilir.
4) UYKULARDAN UYKU BEĞEN: SLEEP CYCLE

Uykusunu bir türlü düzenleyemeyen ve kaliteli uyku uyuyamayanlara müjdemiz var: Sleep Cycle.Bu uygulama uyuduğunuz sırada çıkarttığınız seslerle, uykunuzun ve uyku halindeki sağlık durumunuzun analizini yapıyor. Telefonunuzu yanı başınıza yerleştirmeniz yeterli. Daha sonra sizin belirlediğiniz saat aralıklarında uykunuzun en hafif olduğu an sizi uyandırıyor! Yani aslında kendisi akıllı bir alarm sistemi. Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

5. YAZMADAN ÖNCE TARA!: GENIUS SCAN

Öğrenciler ve çalışanlar derin bir nefes alın; artık işiniz daha kolay. Genius Scan, kameranız aracılığıyla bir metni tarıyor ve telefonunuza alıyor. Aynı zamanda, eğer isterseniz metni PDF haline getiriyor böylece bilgisayar ya da tabletinizde yazılı bir metni hiç uğraşmadan kullanabiliyorsunuz! Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.


Kaynak: Hurriyet

Yayın tarihi: 22.12.2015
5589
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.