Mahmure

Hadiii bir şeyler yapın, dans edin, resim çizin, yemek yapın!

Hadiii bir şeyler yapın, dans edin, resim çizin, yemek yapın!

Okul eğitiminin kişisel gelişime pek fazla olanak tanımadığı ve eğitimin ülkemizde ne yazık ki sadece öğretimle sınırlı kaldığı bir gerçek.

Üstelik öğretim belli bir dönemi kapsasa da eğitim yaşamın geneline yayılan ve insanı mutlu eden bir faaliyettir. Tıpkı resim yapmanın, dans etmenin yaşı olmadığı gibi... Yaşınız kaç olursa olsun, havaların düzelmesiyle hazır yaşama geri dönmüşken kendiniz için birşeyler yapabilir, bu güne kadar keşfedemediğiniz yeteneklerinizi yaşamınızın bundan sonraki parçası haline getirebilirsiniz.

Dans etmeyi seviyor ve dans ederken profesyonel figürlerle bedeninizi daha kıvrak ve bilinçli hareket ettirmek istiyorsanız, üniversitelerin ya da çeşitli akedemilerin dans kurslarına göz atmalısınız.

Boyalar yaşamınıza renk katacak!

Dansın yanı sıra, resimle uğraşmak isteyenler de henüz bu şanslarını yitirmiş değil. Yaşınız ne olursa olsun resimle ve boyalarla tanışmak için geç kalmış sayılmazsınız. Desen, yağlıboya, suluboya, karakalem gibi çeşitli tekniklerden birine ya da hepsine ilgi duyuyorsanız, dilerseniz bir resim hocasından özel ders alabilir, dilerseniz resim kurslarına katılabilirsiniz.

Bunun yanı sıra mesleki seçimini henüz yapmayanlar veya yolun neresinden dönersem kardır diyerek yeni bir meslek için yola çıkanlar varsa, onlar da bu kurslardan ve hocalrdan faydalanabilirler. Fakat hobi amaçlı kurslarl, güzel sanatlar eğitimine hazırlık kursları arasında hayli farklılıklar bulunuyor. Üniversiteye hazırlık kursları mayıs, haziran, temmuz ve ağustos aylarını kapsarken, hobi amaçlı kurslar senenin 12 ayı hizmet veriyor.

Yemek yapmak da beceri ve bilgi ister!

Ev hanımlarına, çalışan erkek ve kadınlara, öğrencilere yönelik yemek kurslarıyla kısa sürede ilgi toplayan Akademi İstanbul, bu konuda öncüler arasında yer alıyor. Fakat kursların saatleri, günleri ve başlangıç tarihleri birbirinden farklı. Aşçılık kurslarının yanı sıra, gıda sektöründe kendine bir yer edinmek isteyenler için de Akademi'nin özel bir kursu mevcut.

Yiyecek içecek işletmelerine nitelikli personel ve işletmeci yetiştirme amacındaki sertifika programı, yiyecek içecek işletmelerinin sahiplerine ya da böyle bir işletme açmak isteyenlere, bu alandaki işletmelerinin çalışanları, yönetici adaylarına yönelik hazırlanmış.

Bu kursların yanı sıra, ahşap boyama, vitray, heykel gibi el becerilerine yönelik kurslar mevcut. Müzikle ilgili birşeyler yapmak isteseniz, Pera Sanat Evi'ne, Akademi İstanbul'a uğramanızda fayda var. Tabii bütçeniz buna uygunsa, özel ders alarak yüz yüze bir eğitimle daha kısa sürede hobilerinizi geliştirebilirsiniz.
Yayın tarihi: 20.03.2003
438
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.