Mahmure

Gerçek el yapımı çikolata geliyor!

Gerçek el yapımı çikolata geliyor!

İlk yatırımını 1 milyon TL ile Türkiye pazarında gerçekleştiren Evvie Çikolata, bir yıl içinde bu yatırımı, katlayarak arttırmayı hedefliyor.

Güncellenme tarihi:

Yaklaşık 6 milyon tonluk tüketim hacmi ve 54 milyarlık cirosu ile çikolata pazarı, Türkiye’de de hızlı bir şekilde gelişiyor. Sektörün en pahalı ve lüks ürünleri ise meraklılarının özel olarak tercih ettiği el yapımı çikolatalar...Sektöre güçlü bir kadro ve eksiksiz bir donanım ile giriş yapan Evvie Çikolata, bir yıl içinde yurtiçi ve yurtdışında 10 yeni mağaza açmayı planlıyor. Kısa dönem planı Türkiye’deki ilk 5 el yapımı çikolata markası arasına girmek olan Evvie, aynı zamanda açacağı akademi ile de sektöre iddialı şefler ve yeni soluklar kazandırmayı amaçlıyor.

Çikolata Laboratuvarı


Ürünlerinde Valrhona ve Callaebaut gibi dünyanın en iyi çikolata markalarını kullandıklarını belirten Evvie Çikolata Genel Müdürü Şebnem Görgülü Ekinci; dünya çikolata pazarının lideri olan firmalarla çalıştıklarını söylüyor. Şu anda 50 den fazla ürün çeşidi sunduklarını belirten Ekinci; Yeniköy’de bulunan imalathanelerinde yeni lezzetler için formüller geliştirdiklerini ve AR-GE çalışmalarına ağırlık verdiğini belirtiyor.Yeniköy’deki Mağaza Henüz Bir Başlangıç…


Çikolata sektörüne 1 milyon TL yatırım yaparak girdiklerini ve bunun sadece bir başlangıç olduğunu söyleyen Ekinci, “Çikolata severlere gerçek el yapımı çikolatayı, uygun fiyatlarla sunarak herkesin bu eşsiz lezzetleri tatmasını hedefledik’’ diyor.

Yaşam Kanalları Editörü: Burcunur YILMAZ

Yayın tarihi: 21.02.2013
2060
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.