Mahmure

Gazella'dan gezgin kadınlara özel konsept tur!

Gazella'dan gezgin kadınlara özel konsept tur!

Özgün ve konforlu seyahat arayışındaki gezginlerle birlikte dünyanın en gizemli ve renkli coğrafyalarını keşfeden Gazella Tur, en popüler konsept turlarından biri olan Gezgin Kadınlar ile Mayıs'tan itibaren yıl boyu yollarda...

Katılımcıların yalnızca kadınlardan oluştuğu Gezgin Kadınlar, anneleriyle birlikte dünya ülkelerini gezmek isteyen, seyahat etmekten hoşlanmayan eşleriyle birlikte diledikleri gibi yolculuk yapamayan veya yola tek başına devam etmeye karar vermiş kâşif kadınlara yönelik bir tur. Gazella, Gezgin Kadınlar ile klasik turların dışına çıkarak ruhunu ve zihnini farklı kültürlerle beslemek isteyen kadınlara hitap ediyor.Klasik Avrupa tatillerini bir kenara bırakıp yerel mutfakları, Fransa’nın romantik atmosferini ve Orta Çağ kasabalarını merak edenler, 16 – 20 Mayıs tarihleri arasında 1290 avroya Avrupa'nın büyülü ve gizemli bölgesi Provence'ı keşfetmeye davet ediliyor. Müzikten sinemaya kadar pek çok sanat dalına ilham veren Van Gogh, Matisse, Chagall ve Cezanne gibi eşsiz ressamların hayatlarının bir dönemini geçirdiği Provence bölgesi, aynı zamanda lavanta kokulu sokakları, otantik köylerini çevreleyen alabildiğine geniş üzüm bağları ve Hıristiyan keşişlerin bir ömür geçirdiği manastırlarıyla ünlü.

26 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Güney Afrika ve Kruger'da Safari ise, 2990 avroya gezginleri, dünyanın en kozmopolit başkentlerinden biri olan Cape Town'ın hareketli sokaklarından, nesli tükenmekte olan yabani hayvanların korunduğu, özgürce dolaşabildiği ve en iyi gözlemlenebildiği Kruger Ulusal Parkı'nın geniş düzlüklerine götürüyor. Ülkenin başkentini boylu boyunca saran üzüm tarlaları ve Afrika evlerini süsleyen ahşap oyma maskeler, kıtanın yeme-içme kültüründen inanç sistemine kadar eşsiz motifler barındıyor. Asırlardır denizcilere yol gösteren Ümit Burnu, gezgin kadınları, “dünyanın elmas deposu”na ve okyanusların birleştiği bu zengin coğrafyaya bekliyor.Güneydoğu Asya'nın mistik üçlüsü Vietnam-Kamboçya-Bangkok, 3 – 13 Ekim tarihlerinde yalnızca 2890 avroya, uçsuz bucaksız pirinç tarlaları, romantik gölleri ve Mekong Irmağı’nın güçlü suları ile UNESCO Dünya Mirası listesindeki tarihi tapınakların, benzersiz Su Kuklası Tiyatrosu'nun ve Khmer kültürünün kapılarını gezgin kadınlara açıyor. Özellikle ülkenin tarihi ve mimarisi gibi biraz Çin, biraz da Fransız etkisi taşıyan zengin Vietnam mutfağı, değişik tatlar arayanlar için birebir.

El yapımı otantik halıların, kaşmir ve ipek ürünlerin en iyi örneklerini sunan dünyanın bir diğer ucundaki Hindistan ve Nepal de 22 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Gezgin Kadınlar kapsamındaki alternatif rotalardan biri. 2590 avroluk bu tur, tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, baharat kokulu başkent Yeni Delhi'den başlıyor ve önce altının dünyada en ucuz olduğu yerlerden biri olan Jaipur'a, ardından da Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan heybetli Tac Mahal’e uzanıyor. Hindular'ın mum ışığı altında aydınlanan en kutsal şehri Varanasi ise, gün doğumu ve günbatımında Ganj Nehri'ndeki kutsama törenleriyle gezginleri büyülerken, Nepal'in esrarengiz başkenti Katmandu da Budist rahipleri ve tapınaklarıyla sonsuz huzur ve anlayışın simgesi olarak zihinlere kazınacak.

Mekanın ruhunu hissetmek için...

Gazella Yönetim Kurulu Başkanı Velit Gazel, “Yaptığımız anket ve araştırmalar sonunda gördük ki, Türkiye’de geleneksel tatil anlayışının dışına çıkarak gidilen yerleri gerçekten 'yaşamak' isteyen çok büyük bir kitle var” diyor ve Gezgin Kadınlar'ın yanı sıra düzenledikleri Baba-Oğul ve Foto-Safari gibi konsept turlarla ilgili olarak sözlerine şöyle devam ediyor: “Gazella olarak özenle hazırladığımız konsept turlar da bu anlamda beklentilerini farklılaştıran gezginlere anlamlı tecrübeler sunarken, aynı zamanda bu alana yönelik Türkiye'deki ilgiyi ve bilgi birikimini de artırıyor. Kişiye özel araçlar ile transfer hizmetlerinin fiyata dahil olduğu konsept turlarımız, her şeyden önce dünyaya farklı açılardan, bambaşka bir gözle bakmayı sağlıyor ve her zaman yeni olanın peşinden gitmek isteyenleri çağırıyor.”

Yayın tarihi: 14.04.2014
808
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.