Mahmure

GalataModa Festivali 20-21 Aralık'ta Başlıyor!

GalataModa Festivali 20-21 Aralık'ta Başlıyor!

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) tarafından düzenlenecek GalataModa Festivali, tasarımcıları ve moda tutkunlarını bir araya getirecek...

Moda Tasarımcıları Derneği tarafından gerçekleştirilen ve Türk Moda sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan GalataModa Festivali, tasarım tutkunları için 20-21 Aralık 2014 tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında Ortaköy Hüsrev Kethüda Hamamı’nda kapılarını açıyor.

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenen, şimdiye kadar yüz binlerce moda sever tarafından ziyaret edilen GalataModa Festivali bu yıl İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) Türk hazır giyim ve konfeksiyonuna vermiş olduğu destekle 18. kez organize ediliyor.

İlk kez bir department store mantığı ile tek bir çatı altında 33 tasarımcıyı ve tasarım ürünlerini bir araya getirecek olan GalataModa Festivali; designer corner’lardan oluşan alışveriş alanları ve lounge alanı ile konuklarına farklı bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Tasarımcılar ve moda severler arasında bir köprü olan GalataModa Festivali; yeni yıl öncesinde Aslı Güler, Ayşe Deniz Yeğin, Belma Özdemir, Çiğdem Akın, Duygu Şahin, Ebru Günay, Eda Güngör, Elif Doğan , Founta Serifoglou, Gülçin Çengel, Güliz Aydın, Hande Çokrak, Hatice Gökçe, İpek Arnas, Jale Hürdoğan, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Nazlı Soylu, Niyazi Erdoğan, Özlem Ahıakın, Özlem Erkan, Özlem Kaya, Selim Baklacı, Seza Batıoğlu, Simay Bülbül, Simge Karahasan, Tuğba Ergin, Tuğçe Özocak, Tuvana Büyükçınar, Ümit Aybek, Zerrin Akıncı, Zeynep Erdoğan, Zeynep Tosun tasarımlarına özel fiyatlarla sahip olma şansı sunacak.
GalataModa Festivali Hakkında…

GalataModa Festivali’nin ilki; Türkiye moda tasarım sektörünün, dünya moda akımlarının oluşumunda belirleyici bir “ekol” haline gelmesi vizyonuyla yola çıkarak kurulmuş olan Moda Tasarımcıları Derneği tarafından Mayıs 2007’de Galata’da gerçekleşti. Tasarımcı ile tüketiciyi buluşturmak misyonuyla yola çıkan GalataModa Festivali bugüne kadar yüzbinlerce moda severi ağırladı. Hazırgiyim sektörü için bir lokomotif proje olan GalataModa Festivali sektörde özellikle tasarımcı & marka işbirliklerinin ve Türk tasarımcılarının ürünlerinin perakende firmaları içinde ‘designer corner’lar kurularak satılmaya başlamasında öncü rol oynamıştır. Türk moda tasarımcıları için ‘süreli’ alternatif bir satış noktası olan GalataModa Festivali her dönem önde gelen moda tasarımcıları ve genç moda tasarımcılarına da GalataModa Festivali kapsamında yer vererek Türk Moda tasarımına yeni isimlerin kazandırılmasına olanak sağlamaktadır.

Yayın tarihi: 15.12.2014
1379
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.