Mahmure

Evliliğiniz için birikim araçları!

Evliliğiniz için birikim araçları!

Evlenmeden önce birikim yapmak istiyorsunuz ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Haberimize göz atın...

Bütün kadınlar evlenmeden önce geleceğini planlamaya çalışırlar. Bunun için planlar yapıp, birikim yapma hedefleri koyarlar. Ancak hayat uzun… Önemli olan bu planları uzun soluklu olarak devam ettirebilmek. Bunun en kolay yolu ise size, bütçenize, risk anlayışınıza, vb en uygun yatırım aracını seçip, evliliğiniz için o finansal yatırım aracı ile birikim ve yatırım yapmanız.

Peki bu finansal araçlar neler olabilir?

Yatırım fonu: Evliliğiniz için birikim yapmak istiyorsunuz ama bilginiz ve zamanınız olmadığı gibi elinizde toplu bir para da yok. Bu durumda her ay ufak ufak paralarla yatırım yapacaksınız. Koyduğunuz para da aynı zamanda değerlenecek. Dokuz çeşit fon var, bankacınızla konuşarak risk anlayışınıza en uyan fon ile gelecek için yatırım yapmaya başlayın.

Hisse Senedi: Her ay sizi zor duruma sokmayacak kadar örneğin 10, 20 liraya hisse senetleri alabilirsiniz.

Devlet Tahvili / Bonosu: Devletlerin paraya ihtiyaçları olduğunda piyasaya hazine bonosu ya da tahvil sürerler. Siz bu bono ya da tahvillerden alarak devlete borç vermiş olursunuz. Yani, Türkiye Cumhuriyeti bono ya da tahvilleri, vadesi beklendiği sürece risksiz bir yatırım aracıdır. Vadesi sonunda anaparayı ve devletin söz vermiş olduğu faizi alırsınız. Bir miktar birikmiş paranız varsa ve risk almayı sevmiyorsanız bu yatırım aracını tercih edebilirsiniz.

Otomatik Birikim Hesabı: Evliliğiniz için özel otomatik birikim hesabı açtırabilirsiniz. Hemen her bankanın özel birikim hesabı var. Bankacınıza, hesapla ilgili tüm ayrıntıları sormayı unutmayın.

Bireysel Emeklilik Hesabı: Kendiniz adına Bireysel Emeklilik Hesabı açtırabilirsiniz.

Altın: Ben altın biriktirmeyi seviyorum diyorsanız, bankaların altın hesaplarını araştırabilirsiniz.

Yayın tarihi: 13.04.2014
1054
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.