Mahmure

Eve iş stresi getirmeyin

Eve iş stresi getirmeyin

Bütün gün çalıştınız ve eve geldiniz. Kolunuzu kımıldatacak haliniz yok. Streslisiniz ve kimseyi görmek istemiyorsunuz. Böyle bir durumda ne yapmalısınız?

Eve geldiğinizde yorgunluğunuzu üstünüzden atmak için yapmanız gereken bazı şeyler var. Bunlar hayatınızı kolaylaştıracak çözümler:

1. İşi ofiste bırakın. Akşamları evde işle ilgili çalışmayın eğer işleriniz yetişmiyor ve mecbursanız sadece haftanın iki gecesini işlerinize ayırmaya çalışın.

2. İşinizin bitmesine yakın, iki saat önce, gitmeden önce neler yapmanız gerektiğini bir kağıda yazın ve yarın yapacaklarınızı planlayın. Bu işlerinizi düzene sokmanızı sağlayacaktır.

3. Kapının önüne bir sepet koyun ve eve gelir gelmez iş çantanızı, dosyalarınızı bu sepete bırakın. Ertesi sabaha kadar işle ilgili olan bu eşyalarınıza dokunmayın.

4. Sessizce oturun. Akşam yemeğine kadar spor yapmaya çalışın, ya da çocuklarla ilgilenin, iki üç dakikalığına gözlerinizi kapayın ve dinlenin. Bu beyninizi boşaltamanıza yarayacak.

5. Eğer işte olan bir durum sizin rahatlamınızı engelliyor ve rahatlayamıyorsanız bir kağıt ve kalem alın. Olayı yazın ve daha sonra da kağıdı yırtıp atın.

6. İşi düşünmemek için çocuklarınızla konuşun. Onlara okulda neler yaptıklarını sorun. Bu dikkatinizin başka taraflara çekilmesini sağlayacaktır.

7. Müzik dinleyin. Müzik dinlemek her zaman yorgunluğa iyi gelmiştir.

8. Eğer bulaşık, çamaşır, ütü birikmişse bunları bir gecede yapmak sinirinizi bozacaktır. Bu nedenle hepsine bir gece ayırın ve ayrı günlerde yapın.
Yayın tarihi: 22.08.2003
475
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.