Yaşam

Türk Rock Müziğine Yeni Bir Soluk

Türk Rock Müziğine Yeni Bir Soluk

Sözleri, müziği ve bestesi Funda Yükseloğlu’na (vokal) ait olan NORMAL DEĞİL grubunun Garaj Müzik etiketli ilk single'ı ‘Ayna Ayna’ dinleyici ile buluştu.

Güncellenme tarihi:

Funda Yükseloğlu(Vokal), Tolga Yükseloğlu (Gitar), Emre Tehmen(Bas), Okaner Ertuğrul(Davul) ve Selçuk Usluer(Klavye)‘den oluşan Normal Değil, ilk albümlerini hazırlamak için 2015 yılında müzikal yolculuğuna başladı.

Yaratım süreci boyunca Orçun Sarıpolat’ın prodüktörlüğünde yoğun bir tempoyla stüdyoda çalışan grup, 8 parçadan oluşan albümlerinde, geleneklerin dışında bir sound yaratarak modern ve çarpıcı aranjmanları ile farklı bir tarz yakaladı. Mix ve düzenlenmesi Orçun Sarıpolat, mastering ise Linkin Park ve Metallica gibi isimlerin mastering’lerini yapan dünyaca ünlü Dave Collins tarafından yapıldı. Mart ayında Garaj Müzik ile anlaşan grup Haziran ayında Mert Gider yönetmenliğinde "Ayna Ayna" isimli şarkısını kliple buluşturdu.

Müzik dışında profesyonel iş kariyerlerine de devam eden Normal Değil, farklı tecrübe ve beğenilerini ortak bir potada eritiyor. Grup yayınladıkları şarkıları ilerleyen zamanda albümde toplayacak.

Yayın tarihi: 06.08.2018
219
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.