Mahmure

En iyi Türk hamamları!

En iyi Türk hamamları!

Su sesi, göbektaşı, halvetleri, soğukluğu, mermerleri, tellakları ve mimarisiyle bir kültür yaratan hamamların en güzellerini sizler için seçtik.

Güncellenme tarihi:

Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul’un en eski sanayi bölgelerinden biri olan Tophane, tarih boyunca Haliç ile tarihi yarımadaya, Karaköy Limanı ile uluslararası sulara bir geçiş kapısıydı. Bugün özellikle yazar, gazeteci, sanatçı kesimin semti mesken tutmasıyla kozmopolit bir bölge haline gelen Tophane yine bir cazibe noktası. İrili ufaklı galerileri, sanat merkezleri ve İstanbul Modern ile kentin yeni sanat üssü, gitgide çoğalan lokantaları, kafeleri, barları, atölyeleri ile kent kültürünün çekim merkezi. Tophane'de eski hanlar, iş merkezleri butik otellere dönerken semtin tarihi yüzü de yenilenerek görünür hale geliyor; kentin tarihine şahitlik etmiş yapılar bir bir canlanıyor. Mimar Sinan’ın yarattığı eşsiz çizgi ve güzelliğin izinde hummalı bir restorasyon çalışmasının ardından açılan Kılıç Ali Paşa Hamamı da tarihin tozlu perdesini aralayan yapılardan biri.Binanın dışında, girişin hemen yanında yer alan dükkan, hamam kültürünün parçası olan ekipmanlar ve hediyelik eşyalar ile adeta bir hamam sergisi. Göz atmak bile keyifli: Çeşit çeşit peştamallar, havlu ve bornozlar, lifler, keseler, taslar, damgalı sabunlar, bakır taslar, kirdenler, nalınlar, zevklerin ince detaylarla işlendiği nice parçalar... İnceliklerle bezeli atmosferini her adımda hissedeceğiniz Kılıç Ali Paşa Hamamı, sizi zamanda tertemiz bir yolculuğa davet ediyor!

Çalışma Saatleri: Her gün 08:00-23:00

Kadınlar 08:00-16:30 – Erkekler 16:30-23:00 arası randevu almanız önerilir.

Son randevular bitiş saatinden bir saat öncesine verilir.

Kılıç Ali Paşa Hamamı, Kemankeş Mahallesi, Hamam Sokak 1, 34425 Tophane. (0212) 393-8010

Yayın tarihi: 08.01.2013
14130
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.