Mahmure

Dövmenizi güneş ışınlarından koruyun!

Dövmenizi güneş ışınlarından koruyun!

Dövme yaptırmak istiyorsunuz ve nasıl koruyacağınızı bilmiyorsunuz ya da var olan dövmenizin korunmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyor musunuz? İşte bu yazı size…

Güncellenme tarihi:
Dövmenizi güneş ışınlarından koruyun!

Dövme yaptırmak sizin için çekici gelebilir. Öncelikle hayat boyu vücudunuzda taşıyacağınız dövmenizden emin olmalısınız. Risk oluşturabilecek kararlar vermekten kaçının. Bu risklerden en önemlisi sevgilinizin ya da eşinizin ismini yazdırmak ya da ileride sıkılma ihtimali taşıyan semboller yaptırmak. Dövme yaptıracağınız bölge de çok önemli. Bazı zamanlarda görünmeyecek bir yere yapılan dövmeler daha kullanışlıdır.

İyice düşündünüz ve yaptırmak istediğiniz dövmeyi buldunuz. Şimdi sırada nerede yaptıracağınız sorusu var. Güzel bir dövmenin sırrı hijyenik ve sağlıklı bir ortamdır. Sağlık koşullarına güvendiğiniz bir sanatçıya dövmenizi yaptırdınız. Unutmayın! Uymanız gereken kurallar sizleri bekliyor.

Öncelikle dövme yaptırdıktan sonra ilk 1 hafta çok önemli. Dövmeniz yapıldığı andan itibaren açık bir yara ve mikroplardan korunması gereken bir bölge. İlk 3 gün su ile temastan kaçının. Suyun içinde bulunan bilinmeyen mikroplar dövmenizin enfeksiyon kapmasına sebep olabilir ve dövmeli bölgenizde açılmalara sebep olabilir. Eğer, dövmenizi yaptırdıktan sonra antibiyotik içerikli kremler kullanır ve hava alan bez ile sararsanız oluşabilecek tehlikelere karşı çıkabilirsiniz.

Yaptırdığınız dövmeyi 1 ay süreyle güneş ışınlarından koruyun! Güneş ışınları dövme yaptırdığınız bölgede yanıklar oluşturabilir. Bu işlemlerden sonra da dövmenizi korumayı ihmal etmeyin. Özellikle bronzlaşırken dövmenizi güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliklere sahip ürünleri kullanın.

Yayın tarihi: 06.07.2012
950
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.