Mahmure

Dondurarak zayıflama!

Dondurarak zayıflama!

Tüm estetik dünyasının, şu sıralar gözünü açıp izlediği sistemi, Dr. Mustafa Karataş, Türkiye'ye getirdi. Diyet ve spor gibi hiçbir şeye bağlı olmayan bu yağ kırma yönteminde; yağ hücreleri, dondurularak ortadan kaldırıyor.

Güncellenme tarihi:
Dondurarak zayıflama!
Harvard Üniversitesi ile Massachusetts Genel Hastanesi'nde geliştirilen ve "Zeltiq" adı verilen cihazın, "cryolipolysis" adlı dermatolojik bir prosedürle yağ hücrelerini soğuttuğu belirtildi. New York'ta çalışan ve Zeltiq'in klinik deneylerine katılan dermatolojist Dr. David Goldberg, "Yıllarca yağı eritmek için ısıttık. Bunun zıddı çok daha etkiliymiş" diye açıklamada bulundu.

Terapinin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaştırıyor. Dondurucu sıcaklıkta yağ hücreleri cilt ya da kaslara zarar vermeden yok ediliyor.

İleri teknoloji ürünlerinin takipçisi ve öncüsü olan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu sistemi, kliniğine katmasının nedenini şöyle açıklıyor: "Üç yılı geçen Ultralyse ve Radyofrekans ile zayıflayan hastalarım, ideal kilolarına geldiklerinde bile, özellikle bir bölgelerindeki yağ doku fazlalığı ve çıkıntı hala onları rahatsız edebiliyordu. Bu soruna çözüm cerrahisiz olarak geldi. Tüm uygulamaları gerilerde bırakacak, bölgesel fazlalıkların giderilmesinde kullanılan "ZELTİQ" denilen yeni bir yöntemimiz var. Burada tartıda kilo kaybı ya da diyetin içinde olduğu bir konseptten bahsetmiyorum hatta uygulama sonrası kilo alan hastalarda bile o bölgedeki inceliğin devam ettiği bir yenilikten bahsetmek istiyorum. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Vücut kitle indeksiniz zaten normal sınırlardadır; ama bir bölge, ne yaparsanız yapın incelmez ya da istediğiniz düzeye inmez, işte bu bölgeler için ideal bir çözüm Zeltiq." Uygulama alanı sadece karın, bel bölgesi değil; basen, bacaklar, çene altı, genital bölge, kollar, sırt, erkeklerde meme dokusu ya da özetle fazlalığı hissettiğiniz her bölge.

Rahatsızlık oluşturan bölgesel fazlalığa sadece tek bir seans yeterli oluyor.

Kilo versek de bir türlü kurtulamadığımız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, çok farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Dr. Mustafa Karataş, şu sıralar tüm estetik dünyasının merakla takip ettiğini söylediği bu sistemin kendisini de çok heyecanlandırdığını belirtiyor ve Zeltiq'in nasıl işlediğini anlatıyor: "Büyük bir alete bağlı olan vakum başlıkla, jel pedle korunan sorunlu bölge, bu vakumlu aletin içine giriyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında bir iz kalmıyor.
Yayın tarihi: 13.09.2010
5387
YORUMLAR

fıyat nakadar hangı hastahanede

güner gültekın 01.06.2011 08:20:54

130 kıloyım yağlarım aldırmak ıstıyorum lütfen yqardımcı olun numaram 05395749809 benı arayın

güner gültekın 01.06.2011 08:12:53
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.