Mahmure

Dans etiğini kullanın

Dans etiğini kullanın

Her ne kadar artık eski dans gecelerinin ve milongaların yerini club partileri ve çılgın eğlenceler almış olsa da, romantizm hala değerini koruyor.

Güncellenme tarihi:
Dans etiğini kullanın

Dans gecelerinde dikkat edilmesi gereken birkaç nezaket kuralı vardır. Tango, salsa, çaça ne yapıyorsanız yapın olabildiğince küçük adımlarla, az yer kaplayarak çevrenizde dans edenlere saygılı olmanızda yarar var. Partneriniz kötü bir dansçı olabilir ama her durumda aynı saygıyı ve nezaketi ona da gösterin. Dans ederken kimse müziğin yarısında pistte bırakılıp gidilmek istemez.

Dans sırasında biz kadınların dikkat etmesi gereken husuların başında; dansın teklif edilmesini beklemek gelir. Bir kadının dans teklifinde bulunmasından çok erkeğin teklifini beklemesi daha hoş olacaktır. 

Dans ederken kavalyenizden uzaklaşmayın ve bireysel hareketlere kalkışmayın. Sürekli gülmek ya da ritmden çıkmak hoş karşılanmayacaktır. Birisiyle dans ediyorsanız partnerinize odaklanmanız ve o anı onunla yaşamanız, dansınızın görselliğini ön plana taşıyacaktır. 

Sürekli olarak aynı kavalye ile dansetmek yerine farklı insanlarla eşleşmeniz gerekmektedir. Sizin dans renginize daha uygun bir eş bulmanız her zaman daha mümkün olacaktır. Partnerinizin omzuna başınızı koymak yerine göz teması kurun ve kendinizi onun adımlarına bırakın.

Yayın tarihi: 09.06.2012
530
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.