Mahmure

CookShop'lar size çok tanıdık gelecek

CookShop'lar size çok tanıdık gelecek

Cookshoplar, önce yabancıymış gibi karşılıyor sizi, ''nereye geldim ben'' diyorsunuz, bir süre sonra benzetmelere başlıyorsunuz, çocukluğunuzdan anneannenizin, ya da annenizin tahta dolabı geliyor hatırınıza, kırmızı kareli örtüler çocukluğunuzun yer sofralarına, ya da bahçe masalarındaki yemeklere götürüyor sizi.

CookShop'lar size çok tanıdık gelecek
2008 yılında Nişantaşı City's AVM 'de ilk kez sizlerle buluştu. Çok yakında Bebek' e de şube açacak olan COOKSHOP iki yıl içerisinde Ataşehir Palladium AVM, Bodrum, Ankara Gordion AVM, Forum İstanbul AVM, Bodrum ve Ulus şubeleriyle yoluna hızlı bir şekilde devam ediyor ve sizleri görsel zarafetin doruğa ulaştığı ve duygusal sıcaklığın harmonisi ile saran bir içtenlikle karşılıyor. Güler yüzlü personeli ve alanında uzman aşçılarıyla yemek yeme alışkanlıklarınıza yeni bir boyut kazandırmakla kalmayıp daha önce hiç tatmadığınız lezzetlerle sizleri buluşturuyor..

Cookshoplar, önce yabancıymış gibi karşılıyor sizi, ''nereye geldim ben'' diyorsunuz, bir süre sonra benzetmelere başlıyorsunuz, çocukluğunuzdan anneannenizin, ya da annenizin tahta dolabı geliyor hatırınıza, kırmızı kareli örtüler çocukluğunuzun yer sofralarına, ya da bahçe masalarındaki yemeklere götürüyor sizi. Raf ve saksı olarak uygulanmış hal kasalarında fesleğenler, begonyalar geliyor gözünüzün önüne. Hepsi çok tanıdık, çok sıcak.

Başınızı yukarıya kaldırıp da baktığınızda koyu gri demir direkleri, aydınlatmaları, raf ve saksı olarak uygulanmış hal kasaları da sizi belki filmlerdeki amerikan restoranlarına, belki de New York'tan Meat Paked Strict'te taşınıveriyorsunuz. Aksesuar olarak, masalarda cola şişelerine konulmuş papatyalar mekana çok yakışmış.

Cookshop, size daha içeriye girdiğiniz andan itibaren ayrıcalıklı olduğunuzu hissettiriyor. Böyle hissetmenizde diğer önemli bir etken de mekanın sizi sarıp sarmalayan sıcak enerjisi kadar, çalışanların güler yüzlü karşılaması. Türk misafirperverliği ile karşılanmanız sizi görsel zarafetin ve duygusal sıcaklığın harmonisi ile sarıp sarmalıyor. Daha birkaç dakika sonra iyi ki de yandaki restorana değil de buraya gelmişim diyorsunuz.

Menü önce tasarımı ile dikkat çekiyor, yemekler, bildik tatlar, farklı sunumlar ile size mekanın kendisi gibi görsellik-tat harmonisini sunuyor.

Menü, en sevdiklerimizin bir listesi gibi hazırlanmış... Ahşap içine oturtulmuş tabaktaki et sunumları, mini ızgara üzerinde gelen nefis köfte, tencere gibi tasarlanmış kâse ve içindeki ''mamma mia'' dedirten makarna çeşitleri, uyumlu çift-ikili anlamına gelen "PAREJA" pizza, Chaine des Rottiseurs delegelerinin düzenlemiş olduğu lezzet yarışmasında en iyi profesyonel salata seçilen İstanköy Salatası,evet bir eksik var, kuş sütü dedirtecek kahvaltı ve alışkanlık yapan Magnolia Pudding.

Bakery bölümünde bu mekâna ait reçetelerle hazırlanmış çok-çok keyifli ve özel tatlıların arasından sıyrılan Magnolia' nın muzlusu, portakal aromalı çikolatalısı, frambuaz-çileklisi ve dönemsel balkabaklısı var. Magnolia'yı yemeye başladığınızda ''ben bu tadı bir yerden biliyorum'' diyorsunuz, ve bitene kadar da hatırlamaya çalışıyorsunuz. Farklı ama bildik bir tat.

Tatlıların tamamı düz porselen bir plakada sunuluyor. Bakery bölümündeki filtre kahve makinesi devamlı çalışıyor, hatta kulpsuz huni şeklindeki bardakta içtiğiniz filtre kahveniz, personel tarafından ellerinde dolaştırdıkları kahve potuyla devamlı dolduruluyor...

www.cookshop.com.tr
Yayın tarihi: 15.03.2011
480
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.