Mahmure

Blogcu annelerle "Anneler Günü" röportajı

Blogcu annelerle "Anneler Günü" röportajı

En çok takip edilen blogcu annelerle Anneler Günü'ne özel bir röportaj...

Güncellenme tarihi:1)
Anne olmanın en güzel yanı?
- Tekrar çocukluğunuza dönebilmek. Bir nevi çocukluğunuzu yeniden yaşamak. Oyuncaklarla oynayabilmek, aslında hayatın ne kadar basit olduğunu ve mutluluğun ne kadar kolay yakalanabildiğini fark edebilmek.

2)
Anne olunca hayatınızda ne değişti? Anne olunca neyi anladınız?
- Anne olduktan sonra hayatımda somut ve soyut değişiklikler oldu. Elle dokunulan değişiklik, annelikten yola çıkarak yeni bir iş (blog yazmak) yaratmak oldu. Ve tabii ki anne olunca en çok annemi anladım.

3)
Sizin annenize aldığınız en güzel anneler günü hediyesi?
-Bunu sanırım ona sormak lazım. Çiçek toplayıp verdiğimde çok sevindiğini hatırlıyorum.

4)
Alabileceğiniz en güzel anneler günü hediyesi ne olur ya da oldu?
- Beni maddi hediyelerden çok bir anlamı olan hediyeler mutlu ediyor. Örneğin eşimin, çocuklarımla benim bir fotoğrafımızı bastırıp çerçeveletmesi ve üzerine birkaç cümle bir şeyler yazması çok güzeldi.

5)
Annenizle sizin anneliğiniz arasında farklar var mı? Varsa neler?
- En büyük fark paylaşım şekli herhalde. Annem kalabalık bir aileye gelin gelmiş. Çocukları eltileriyle, görümceleriyle birlikte büyütmüşler; anneliklerini paylaşmışlar. Ben ise ailenin en büyüğü olarak biraz yalnız kaldım bu konuda. Ben de tanımadığım ama birçok şey öğrendiğim annelerle internet üzerinden paylaşımda bulunuyorum.

Yayın tarihi: 08.05.2012
4087
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.