Mahmure

Bizden size tavsiye...

Bizden size tavsiye...

Artık iş hayatına atılma vaktiniz geldi fakat ne yapacağınızı ya da neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz? Eğer anneniz yanınızda olsaydı size ne tavsiye ederdi?

Kariyer hakkında öğüt istiyorsanız annenizi aramanıza gerek yok işte size bizden iş hayatınızı etkileyecek önemli öğütler:

Doğru işi bulmanın sizi mutlu edeceğini düşünmeyin. Çalıştığınız iş ortamı da çok önemli. Sinirli bir patron, size gıcık olan bir iş arkadaşına sahip olduktan sonra varsın en güzel işte çalışın ne fark eder? Bu nedenle çalıştığınız ortamın sizin açınızdan güvenli olup, olmadığını anlamaya çalışın ve ilk günden önlemlerinizi alın.

Hangi işi seçerseniz seçin ilk günden başlayarak soru sorun, kararlar verin, düşüncelerinizi üstünüz olan kişilerle paylaşın. Bu arada zamanı geldiğinde terfi, istemekten çekinmeyin. Kendinizi kanıtlayın.

Sigortalı bir işte çalışın. Çünkü gelecekte ne olursa olsun güvence altında olmanız gerekir.

Kendinize güvenin ve bunu etrafınızdaki kişilere de gösterin. Kimsenin sizi ezmesine izin vermeyin.

Patronunuzla aranızı iyi tutmaya bakın ve gerektiğinde ona da sorular sorun. Bu sizin işle ilgili olduğunuzu gösterecektir.
Yayın tarihi: 28.08.2003
397
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.