Mahmure

Biz kadınlar şahaneyiz!

Biz kadınlar şahaneyiz!

Erkeklerin kafa seslerini duyar gibiyim. "Asıl biz olmasaydık siz ne yapardınız?" diye. Erkekler kızmasın sakın, unutmasınlar ki onlara hayat verenler de kadınlar.

Aşık olur, iç geçirir, deli eder, akıl çeler, terk edilir, aldatır, salya sümük ağlar, pervasız güler, intikam alır, dost kalır, masum düşler kurar, hain planlar yapar, zıtlaşır, barışır, çekip gider, göze alır,sebepsiz yok olur, özler, döner, kaçar, kovalar, rüzgar olur, fırtına biçer, bulutlara çıkar, düşman harcar, dost biriktirir, emek verir, siler geçer, kapris yapar, sıkılır, pireyi deve yapar, pire için yorgan yakar, zeki, eğlenceli, flört eder, dalga geçer, anlamlar yükler, ciddiye alır, hiç susmaz, çok dinler, melek olur, şeytan kesilir, kör olur, göz oyar, inat eder, vazgeçer, çok sever, kafaya takar, boş verir, katlanır, kök söktürür, feda eder, küser, kucak açar, karalar bağlar, incinir, kalp kırar, gönül alır, yürek açar, söz verir, değişir, acı çeker, içi sızlar, bazen yalnız, bazen kalabalık, dalaşır, bulaşır, savaşır, oynaşır, yorar, hava atar, yuva yapar, nefret eder, hep ister, naz yapar, işve satar, çocuk olur, küçük kalır, olgun durur, çılgın olur, köşe kapar, dudak büker, av olur avcı olur, anne olur, patron kalır, söz verir, karar alır, keyif alır, neşe verir, güldürür, ağlatır, oyun oynar, hamle yapar, yenilir, zafer kazanır, ateş olur yakar, su gibi akar, kedi durur, panter olur, kısacası onun için söylenecek laf tükenmez, bu liste de uzayıp gider... İşin aslı, hafife alınmaya hiç mi hiç gelmez. Kim mi? İnişleri, çıkışlarıyla renkler, kokular, duygular yumağı biz kadınlar.

Bütün renklerin onda vücut bulduğu keşfettikçe şaşırtan, dahası müptelası olunan şahane bir dünyadır kadınlar. Kim ne derse desin dünya aslında kadınların etrafında dönüyor. Bu yaşama ustalarını ayartmak üzerine kurulmuş her şey. Aslında karar mercileri olan kadınlar da, hayatı dibine kadar yaşayarak onlara sunulmuş bu ayrıcalığın keyfini çıkarıyorlar.

Tevazu göstermeye gerek yok, sahiden de kadın olmasaydı ne olurdu! Şaşırtıcı, eğlendirici, sürprizli bu varlıklar olmasa, hayatın bir sürü rengi eksik kalırdı inanın. Sayısız gri erkek arasında yeşiller, turuncular, turkuazlar, fuşyalar yer olmasa dünya pek tatsız tuzsuz olurdu.

Erkeklerin kafa seslerini duyar gibiyim. "Asıl biz olmasaydık siz ne yapardınız?" diye. Erkekler kızmasın sakın, unutmasınlar ki onlara hayat verenler de kadınlar. Kadınlar Haftası'nda bu kadar kadın propagandası yapmaya onların da itirazı olmaz sanırım.

Şimdi hep beraber düşünün ve bizimle paylaşın. Söyleyin bakalım; kadınlar olmasaydı bu dünya nasıl bir dünya olurdu?
Yayın tarihi: 07.03.2003
658
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.