Mahmure

Benimle Roma’da Evlenir Misin?

Benimle Roma’da Evlenir Misin?

Tarihi sokakları, büyüleyici havasıyla aşkın şehri Roma, Türkiyeli gelin ve damatlar için unutulmaz bir nikâh salonu gibi...

Yurtdışında nikâh ya da evlilik organizasyonlarında son yıllarda önemli bir artış yaşandığı görülüyor. Bu özel gün için yabancı bir ülkeyi seçen Türkiyeli gelin ve damatlarsa en çok Avrupa ülkelerine ilgi gösteriyorlar. Hayatlarının en mutlu anı için yurtdışını seçen çiftlerin tercih ettiği en gözde şehirlerden biri de Roma.

Hayırlı Bir İş!

Nikâh, her detayın çok mühim olduğu bir organizasyon… Ancak bir de yabancı bir ülkede yapılacaksa daha titiz bir hazırlık gerektiriyor. Örneğin nerede hangi kuaföre gitmeli, fotoğraf ve video çekimlerini kim yapacak, hangi otelde konaklanır, düğün arabası ve süslemesi nasıl ayarlanacak, düğün yemeği ya da eğlencesi için uygun mekân neresidir, tüm bunları yabancı bir şehirde sorunsuz bir şekilde organize etmek güç. Üstelik sadece nikâh töreni değil düğün de yapılacaksa işler çok daha zorlaşabiliyor. Peki, evlenecek çiftlerin tüm bu ihtiyaçları profesyonel bir destekle karşılansa nasıl olur?   

İşte bu ihtiyacı görüp ‘hayırlı bir iş’ yapanlar da var. Uzun yıllar İtalya’da yaşayan Abdullah Alemdar da Roma’da evlenmek isteyen çiftlerin yaşadığı güçlüklere yakından tanık olmuş bir isim olarak, evlenecek çiftlerin nikâh ve düğün sürecindeki ihtiyaçlarını karşılamaya karar vermiş.

Roma’da evlenmek isteyen bir Türk çiftle ilgili tanık olduğu bir anısını da şöyle anlatıyor: “Roma’da yağmurlu bir günde evlenecek bir çift taksiyle konsolosluğa gelmişti. Ancak konsolosluğa girişte kapı kimlik kontrolleri için gelenlere hemen açılmıyor, bir süre kapının önünde beklemeniz gerekiyor. Nikâh saatinin geçmemesi için zorunlu olarak araçtan inen gelinin kapı önündeki bekleme süresinde makyajı ve saçı aşırı yağıştan dolayı bozulunca oturup hüngür hüngür ağladığını gördüm. O genç çifte bir şemsiye tutacak biri bile yoktu. Hayatlarının belki de en güzel anı küçük bir kâbusa dönüşmüştü. Bu olay ve yaşanan diğer sorunları bilen biri olarak Roma’da evlenmek isteyen çiftlere yardımcı olmak istedim.”

Kurduğu şirketle, evlilik için Roma’yı düşünen çiftlerin mutluluklarını engelleyecek hiçbir soruna imkân vermeden, Türkiye ve İtalya ayağındaki saha organizasyonları ile diğer tüm nikâh işlemlerini yerine getiriyor. Alemdar yaptıkları işi, “Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Roma’da evlenmek isteyen çiftlere hazırlığın her kalemi ve adımını sorunsuz bir şekilde tamamlamak için yardımcı olmak” diyerek özetliyor.  Alemdar, hem organizasyon tecrübesi, hem de İtalya asıllı bir şirket olmaları sebebiyle çiftlerin bu özel günlerini eksiksiz bir organizasyonla ölümsüz anlara dönüştürdüklerini kaydediyor.

Dileyene Venedik Turu da Var!

Roma’da evlilik organizasyonunda çiftlerin bu çok özel seyahati tüm ayrıntılarıyla planlanıyor. Türkiye’deki adreslerinden VIP araçlarla havaalanına alınan çiftler Roma’ya inişte yine VIP araçlarla konaklayacakları otele bırakılıyor. Bölgedeki otellerin bir sunumu yapılan çiftler konaklayacakları otelleri kendileri seçebiliyorlar. Çiftlere kaldıkları otelde kuaför ve makyöz hizmeti de veriliyor.

Evlenecek çifte tüm organizasyon boyunca her an eşlik eden bayan asistan da özellikle gelinlere kusursuz bir nedimelik yapıyor. Nikâh töreninin ardından Roma’nın en romantik noktalarında fotoğraf ve video çekimleri yapılıyor. Gelin ve damat, nikâhın ardından konuklarıyla birlikte Roma’nın en şık restoranlarında ilk yemeklerini yiyor, dilerlerse Roma’nın en seçkin gece kulüplerinde eğlencelere de katılabiliyor. Organizasyonun ardından Türkiye’ye dönen çiftler yine havaalanında karşılanarak evlerine kadar bırakılıyorlar.

Tüm bu hizmetler dışında çiçeği burnunda gelin ve damatların farklı talepleri de karşılanabiliyor. Örneğin dileyen çiftlere nikâhın hemen ardından Venedik’te bir gondol sefası, İtalyan mutfağının en seçkin örneklerini sunan bir restoran, renkli geziler ya da kültür turları da önerilirken çiftlerden gelecek sürpriz talepler de yerine getiriliyor.

Organizasyon hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen çiftler www.romadaevlen.com adresini ziyaret edebilirler.

 

 

Yayın tarihi: 05.09.2014
1462
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.