Mahmure

Başarılı olmak için alışkanlıklarınızı değiştirin

Başarılı olmak için alışkanlıklarınızı değiştirin

İş yaşamında başarıya kavuşmak için elinizden geleni yapıyorsunuz fakat hala aynı yerde sayıyorsanız size tavsiyemiz bazı alışkanlıklar edinmeniz olacaktır.

Neden hak ettiğimizi düşündüğümüz yere bir türlü ulaşamayız? Çünkü her zaman aza razı olur, riskten korkarız. Böyle olduğu sürece de hep yerimizde sayıp dururuz. İlerlemek isteyenler ne yapmalı? Bazı alışkanlıkları edinmek gerekiyor. İşte sizi başarıya götürecek alışkanlıklar:

Yavaş yavaş ilerlemeyi hedeflemek

Hedeflerinizi küçültün. Daha doğrusu büyük hedeflere gözünüzü dikmeden önce küçük hedeflerden başlayın. Daha sonra isteklerinizi yavaş ve küçük adımlarla büyütün. Yavaş atılan adımlar özgüven kazanmanızı ve yola devam etme gücünü verecektir.

Hayatınızdaki öncelikleri belirleyin

İlk önce hayatınızdaki öncelikleri belirlemeniz gerekir. Sizin için önemli olan iyi bir iş mi, aşk mı vs. Hangilerinin sizin için önemli olduğunu anladıktan sonra zaman ayarlaması yapmanız gerekir. Hangilerine daha çok, hangilerine daha az zaman ayırmalısınız? Böylece yaşamınız daha düzenli bir hal olacaktır. Hem ailenize, hem işinize hem de sosyal yaşamınıza zaman ayırabilirsiniz.

Not alın

Hayatınızda yapmanız gereken her şeyi bir kağıda yazmaktan çekinmeyin. O gün ne yapacağınız, kaç kilo vermeniz gerektiğini, kimleri sevip, kimleri sevmediğinizi gibi. Örneğin sabah kalktığınızda arkadaşlarınızı mı görmek istediniz, bu isteğinizi not alın ve o gün yazdığınız notu gerçekleştirmeye çalışın. Sabah kalktığınızda yapmak istediklerinizi akşam başarmış biri olarak eve dönerseniz sizden başarılısı yok demektir.

İstediklerinizi yapın

Uzun zamandır Fransızca mı öğrenmek istiyorsunuz? O zaman Fransızca kitaplar alın ve kendinizi Fransızca öğrenmeye zorlayın. İsteklerinizi ertelemeyi bırakın. Böylece bahaneler bir işe yaramayacak ve siz istediklerinizi zorla da olsa elde etmiş olacaksınız.

İdol belirleyin

Motivasyonunuz için kendinize yaşayan bir idol belirlemeniz sizin açınızdan en iyi yöntemdir. Motivasyon sahibi, olumlu düşünen insanlarla çalışırsanız ileri gidersiniz. Çevrenizde sürekli hayattan şikayet eden insanlar olursa bir süre sonra siz de hayattan şikayet etmeye başlayabilirsiniz.
Yayın tarihi: 07.09.2003
336
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.