Mahmure

Başarılı bir çalışan olmak istiyorsanız

Başarılı bir çalışan olmak istiyorsanız

İş yaşamınızda başarı peşinizi bırakmasın istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var.

Güncellenme tarihi:
Başarılı bir çalışan olmak istiyorsanız

Başarılı ve aranan bir çalışan olmak istiyorsanız öncelikle kendinizi ve işinizi iyi analiz etmeli ve bazı noktalarda dikkatli olmalısınız.

Şirketinizin yapısını inceleyin

Çalıştığınız şirketin iş anlayışı, yaptığınız iş ve bulunduğunuz pozisyon, karakterinizle çatışmamalı. Eğer bir uyumsuzluk yaşadığınızı hissederseniz o pozisyonda başarılı olma ihtimaliniz azalır ve işiniz sizi yeteri kadar tatmin etmez. Bunun sonucunda arzu ettiğiniz başarıyı sağlayamayabilirsiniz.

Profesyonelliğe dikkat

Bir yetişkin olarak iş hayatında olmanız daha ciddi bir kimlik sergilemenizi gerektiriyor, unutmayın. Esprileriniz dozunda olmalı, gereksiz muhabbetlerden ve dedikodulardan kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Eleştirileri olumlu karşılayın

Eleştirildiğiniz zaman kızgınlık hissetmeniz normal elbette. Fakat başarıya ulaşmak istiyorsanız eleştirilmenizin doğru yönde bir gelişme sağlayabilmeniz için etkili bir fırsat olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Kilit noktadaki iş arkadaşlarınızla aranız iyi olsun.

İş yaşamınızda kilit noktada bulunan çalışanlarla aranızda saygı çerçevesinde sağlıklı, düzgün bir ilişki kurmaya ve yürütmeye özen gösterin.

İşinizi bilin, öğrenin

Yaptığınız işin detaylarını iyi, etkili ve hızlı bir şekilde öğrenmeniz çok önemli. İşinizi alakadar eden her konuda ne kadar hızlı ve doğru bilgi sahibi olursanız o kadar başarılı ve aranan bir çalışan olursunuz.

Randevu ve toplantı saatlerinize dikkat

En güzeli toplantı ve randevu saatlerinden 10- 15 dakika önce orada bulunmanız ve gerekli hazırlıklarınızı yapmanız olacaktır.

İyi giyinin

Giyiminiz ve makyajınız göze batmayacak şekilde, muntazam olmalı. Aşırı makyaj veya aşırı abartılı kıyafetler sizi arzu ettiğiniz başarıdan uzaklaştırabilir. Bu konuda yöneticilerinizin giyim tarzlarını kendinize örnek olarak alabilirsiniz.

Yayın tarihi: 25.05.2012
671
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.