Mahmure

Başaran Akıl

Başaran Akıl

Başarıyı şans olmaktan çıkarıp bilime dönüştüren kitap "başaran akıl". Beyninizi yeniden şekillendirip hayatınızı bir başarı öyküsüne dönüştürmeye hazır olun!

Başaran Akıl
Jeff Brown ve Mark Fenske'nin geniş yankılar uyandıran "Başaran Akıl" adlı kitabı bugüne kadar şans ya da talih saydığımız durumların röntgenini çekip bunun beynimizle olan ilişkisini çözümlüyor. Başarıyı bilime dönüştürüp bu bilimin anahtarını okura sunuyor.

Kuraldışı Yayınevi tarafından yayımlanan "Başaran Akıl" ile beyninizi yeniden şekillendirip hayatınızı bir başarı öyküsüne dönüştürmeye hazır olun!

Hayattaki amaçlarımıza ulaşmak ve başarılı olmak için neye ihtiyacımız var? Yüksek bir zekâ, çok para, bol şans, iyi bir aile ve çevre ilk akla gelen şeyler olabilir; ama Harvard Üniversitesi'nden psikolog Jeff Brown ile nörolog Mark Fenske hepsinden daha önce ve daha önemli olanın başarısızlığa dirençli bir beyin olduğunu söylüyorlar.

Süper bir kan damarı otoyolunun beslediği yüz milyardan fazla hücreden oluşan beynimizi başarı için nasıl kullanacağımızı, hatta nasıl yeniden kurabileceğimizi anlatan yazarlar büyük beyinlerin kullandığı sekiz stratejiyi veya kazanma faktörünü tek tek açıklıyor:

1. Özfarkındalık: Kendini Bir Kazanan Olarak Düşünmek
2. Motivasyon: Kazanma Güdüsü Geliştirmek
3. Odak: Önemli Olana Kilitlenmek
4. Duygusal Denge: Duyguların Lehinize Çalışmasını Sağlamak
5. Hafıza: Başaran Akla Sahip Olmayı "Hatırlamak"
6. Esneklik: Başarıya Sıçramak
7. Uyum Yeteneği: Beyninizi Yeniden Şekillendirmek
8. Beynin Bakımı: Başaran Aklı Korumak ve Geliştirmek

Çeşitli örnekler ve başarı hikâyeleriyle açıklanan bu stratejiler her insanın potansiyelini nasıl en üst düzeye çıkardığını, hedeflerine ulaşmak için farklı ve özel ne yaptığını da ortaya koyarken sizin de yolunuzu aydınlatacak...


"Brown ve Feske'nin birbirine geçen hikâyelerden ve çeşitli çalışmalardan yararlanarak adım adım açıkladıkları bu stratejiler başarının bilimsel arka planını ortaya koyuyor. Önerdikleri yol ve yöntemler hayattaki amaçlarınıza ulaşmak için çok işinize yarayacak."


Los Angeles Times

Yayın tarihi: 01.06.2011
467
dahafazlası
YORUMLAR

yaşama yönelik bi kitap yararlıymış.

denizgi 07.06.2011 16:46:48
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.