Mahmure

Ayşegül'ün Yaşam Yolculuğu

Ayşegül'ün Yaşam Yolculuğu

Kilo vermek isterken, kendimle ilgili o kadar çok şey fark etmeye başladım ki, isterseniz bugün onları konuşalım...

Güncellenme tarihi:

Kilolarla yaptığım barış sürecinde, kendimi olduğum gibi kabul etmeye başlamam, bedenimle ilgili eleştirdiğim konuları da ortadan kaldırdı. Önceden aynada vücuduma baktığımda, gözüme ilk çarpan, karnımdaki fazlalıklar oluyordu, bu halimden hoşlanmıyordum yani kendimi eleştiriyordum. Ben bile kendimi eleştiriyorsam, başkalarının beni eleştirmesinden daha doğal ne olabilir ki? Sonuçta, iç dünyamızda neler yaşıyorsak, dışarıda da bunların yansımasına şahit oluyoruz.

Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile yaptığımız ikinci görüşmemizde, ona yürüyüşlerime henüz başlayamadığımı ve karbonhidratı kesemediğimden bahsettim. Bana hemen “acaba kilolu kalmanın sana ne tür faydaları olabilir. Gerçekten kilo vermek istesen, böyle olmazdı. Kiloları koruma sistemin çok iyi çalışıyor, yürüyüş ve sağlıklı beslenmeyi senin odağından çıkarıyor” dedi. Böyle söyleyince, saçma görünüyor elbette. Kim kilolu kalmak ister ki? Bütün şişmanlar istiyor işte, kilolarla yarattığımız koruma alanının bir sebebi var. Ben henüz ne tür faydalar sağladığımı bilmiyorum ama bulacağım. İlk görüşmemizde, incinmekten, yaralanmaktan, üzülmekten korunmak için kilo almış olabileceğimi konuşmuştuk ancak bu hafta, bu sorunun cevabını daha net bulmaya çalışacağım. Nasıl mı? İçime sorarak!

Bu konuda kullanacağım yöntemlerden biri, mektup yazmak olacak! Geçmişte yaşadığım olaylara, kendime, eski sevgililere, dostlara, içimde birikenleri, hissettiklerimi anlatan mektuplar yazacağım. Mektup için kullanacağım biçime siz de göz atabilirsiniz: http://www.zestcoaching.com/secilmis-yazilar/105-ofkenizi-uygun-bir-dille-ifade-edin.html Bu mektuplarla, kendimizi daha iyi ifade edeceğimize ve içimizde cidi bir ferahlık hissedeceğimize eminim. Öfkelendiğimiz, acı çektiğimiz konular varsa ve dile getiremediysek, birikiyor ve bizi başka biri haline getirmeye başlıyor. Üstelik hiç farkına bile varmıyoruz. Bu arada kilo alıyor ve acı çekmekten kendimizi koruyor olabiliriz. Haydi mektuplarımızı yazalım. Neler hissettiğinizi bize de anlatın lütfen…

Sevgilerimle,

Ayşegül

Yayın tarihi: 26.06.2014
988
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.