Uzmanlar

Nefise Karatay'ın güzelliğinin sırrını açıklıyoruz!

Nefise Karatay'ın güzelliğinin sırrını açıklıyoruz!

Bitki yağları ve özleri kozmetikte büyük önem taşıyor. Şimdilerde Nefise Karatay'ın bir açıklaması ile tekrar gündeme gelen kayısı yağı, güzel bir cilt için adeta bir yapıtaşı.

Güncellenme tarihi:
Nefise Karatay'ın güzelliğinin sırrını açıklıyoruz!
"Güzelliğimi kayısı çekirdeği kremiyle koruyorum" diyen Nefise Karatay çok doğru bir yolda. Çünkü kayısı çekirdeğinden elde edilen yağ, hem kuru hem de yağlı ciltler için ideal. Herbalium olarak bu yağı doğal kaynaklardan elde edip, kadınların hizmetine sunduğumuzdan bu yana yaklaşık iki yıl geçti. Karatay'ın açıklaması ile birlikte bu turuncu renkli meyvenin yağının güzellikteki önemi bir kez daha tescillenmiş oldu.

Tabiatın mucizesi kayısı yağı, ciltte ne gibi faydalar sağlıyor?

Öncelikle ciddi bir hücre yenileme özelliğine sahip. Bu mükemmel güzelleştirici meyvenin yağı, kalsiyum, magnezyum, karoten ve betakaroten maddelerini içeriyor. Bu maddeler sayesinde kırışıklıkları azaltıyor. Genellikle kadınların çok dillendirdiği bir konu vardır: 'Neden cildime ipeksi bir görüntü sağlayamıyorum?". İçindeki aktif birçok madde ve nemlendiriciler sayesinde, cildi yağlandırmadan yumuşaklık, parlaklık ve canlılık kazandıran kayısı yağı, ipeksi bir doku oluşumuna yardımcı oluyor; hücreleri besleyerek cildin gerginleşmasine zemin hazırlıyor.

Soğuk pres üretim tekniği olmalı!

Kayısı çekirdekleri hiçbir sıcak işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığı için içeriğindeki önemli vitaminler yok olmuyor. Bu arada kayısı çekirdeği yağını ve diğer farklı bitkisel yağları belli formüllerle bir araya getirererek, koruma, cildi yenileme vb. işlemleri çoğaltmak mümkün. Güneşli veya soğuk havalarda yıpranan cilt hücrelerini yenilediğini de unutmayalım. Ancak kayısı çekirdeğinden elde edilen yağı satın alırken, soğuk pres üretim tekniği kullanılarak üretilip üretilmediğini sormalısınız.

Kullanım için birkaç önemli detay:

1) Kayısı çekirdeği yağını her yaş grubu kullanabilir.
2) Yüzünüzün tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz.
3) Sıcak günlerde dışarı çıkarken sürmeyin.
4) Akşam yatarken temiz bir cilde uygulayın.

Katkısız ve doğal güzelleştirici kayısı yağına ait bilgileri ve ayrıntıları telefonla bizden alabilirsiniz.

Doğal hayat sizlerle olsun,

Volkan Kurt

Doğal ürün Uzmanı
www.herbalium.net
volkankurt2006@mynet.com
0216 349 44 22

Kırışıksız cildin sırrı damıtılmış bitki yağında

Avbokado maskeleri ile yenilenin
Yayın tarihi: 08.11.2010
« tüm yazıları
Soru Sor
5130
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.