Uzmanlar

Isırgan saçı uzatır, mango kırışıklıkları giderir!

Isırgan saçı uzatır, mango kırışıklıkları giderir!

El değmemiş hali ile en iyi güzellik uzmanı olan doğada yetişen, bazı doğal meyve ve ürünlerin yer aldığı kremler veya evde kendi yapacağınız maskeler, uygulamalar, özü itibarıyla cildi sıkılaştırarak, yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlar.

Güncellenme tarihi:
Isırgan saçı uzatır, mango kırışıklıkları giderir!
Doğadan gelen gençlik ısırganda

Isırgan, cildi elastiki ve daha pırıltılı hale getiren özelliği ile şimdilerde kadınların en değerli doğal kozmetiği oldu. Isırgan tohumlarından elde edilen yağ adeta gençlik aşısı gibidir. Cilde sürüldüğünde derhal emilir, düzenli kullanıldığında ise taze bir doku oluşturur. Bazı fiziksel sorunlarda iyileştirici yönleri ile bir 'yeşil altın'dır ısırgan...

Yaşlanmaya karşı etkili olan bu bitki içinde antioksidanlar, mineraller ve vitaminler mevcut. Cildi uyaran, hücreleri yenileyen bir özelliği var. Bizim bu konuda yaptığımız bir çalışma bulunuyor: Doğal anti-kırışıklık etkisi bulunan bu bitkinin tohumlarından elde ettiğimiz sıvı, AHA maddesi içerdiği için, düzenli kullanımda çok olumlu gençleştirici sonuçlar kazandırıyor. Güzellik sektöründe birçok doğal kremin özünde ne var diye araştırırsanız, içinde ısırgan özü veya yağı olduğunu göreceksiniz.

Isırganın yağı veya bitkisinin suyunu kullanırsanız, pahalı şampuanlara almanıza gerek kalmayacak. Tohumundan elde edilen birkaç damla yağı ile saça 15 gün boyunca yaptığınız masaj, hem dökülmeleri önler, hem uzatır hem de parlak hale getirir. Fakat nerede ve nasıl üretildiği önemlidir. Soğuk sıkım olarak elde edilmiş olmasına ve üretiminde ekolojik yöntemlerin kullanıldığına dikkat edin.

Kuşkonmaz mucizesi

Bu bitkinin de gençleştirici özelliği bulunuyor: Yeni cilt hücreleri oluşturur, solgun teni canlandırır, çil ve yaşlılık lekelerinin oluşumunu önler. Son derece zengin vitaminlere sahip olan kuşkonmaz, bedenin derisini de ipek ve kadifemsi yapar. Kadınlık hormonu östrojenin oluşumunda rol oynar.

Kuşkonmaz suyunun, peeling için mükemmel bir malzeme olduğunu da hatırlatmak gerekir. Derinin sertleşmesine izin vermez. Vücudun ihtiyaç duyduğu birçok minerali barındırır. Saçları da güçlendirerek tellerini kalın, parlak hale getirir.
Yayın tarihi: 11.10.2010
« tüm yazıları
Soru Sor
12338
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.