Uzmanlar

Sedefe karşı şifa bahçesinden notlar

Sedefe karşı şifa bahçesinden notlar

Bitkilerin yara iyileştirici etkileri olduğu eskiden bu yana biliniyor. Egzama ve sedef gibi deri problemlerinde, şifa bahçesinin nimetlerini gözardı etmemek lazım. Ciltte erozyonlar, artan kırmızılıklar, küçük yaralar ve çatlaklarla kedini belli eden bu rahatsızlıklara karşı, doğada büyüyen bitkiler, içinde çare taşıyor.

Güncellenme tarihi:
'Tamamlayıcı tedavi' olarak evde bakım yoluyla edilen mücadeleden iyi sonuçlar almak mümkün. Kullanılan bazı şifalı bitkilerle, süreç içinde deri bozuklukları ortadan kalkarak normalleşiyor. Herbalist Tarkan Güveloğlu, deri sorunlarına karşı şifa bahçesinden bazı notlar aktarıyor.

Bitkilerin yara iyileştirici etkileri olduğu eskiden bu yana biliniyor. Aynı zamanda egzama ve sedef gibi hastalıklarda da önemli etkileri bulunuyor. Deride artan kırmızılıklar, küçük yaralar, çatlaklar ve erozyonlarla kendini belli eden egzamanın iyileşmesini bazı bitki özleri teşvik ediyor. Hassas ciltlerde ve alerjiye yatkın olan kişilerde de görülen egzamanın bakımı için doğanın nimeti olan bitkiler, bu etkiyi taşıyor. Tamamlayıcı tedavi olarak düzenli olarak kullanılırsa, süreç içinde deri bozuklukları ortadan kalkarak normalleşiyor. Sedefe karşı size şifa bahçesinden bazı notlar aktarmak istiyorum:

Egzamalı ve sedefli insanların çevresindeki insanlarla ilişkileri bu hastalıktan dolayı azalıyor. Oysa içe kapanma ile geçen günlerini doğadan yardım alarak geçirseler, şifalı bitki çözümleriyle biraz bile ilgilenseler, faydalarını görmekte gecikmeyecekler. Sorunu doğayla çözüp görünümünüzü sağlıklı hale getirecek doğal yollar da var: Egzama ve sedefin evde bakımı için tabiat içinde doğanın nimeti olarak özel tasarlanmış şifalı bitkiler, ot ekstrelerinden söz etmek istiyorum sizlere:
Aşırı duyarlı deri, sedef ve alerjilere eğilimli olanlar için harika bir yoldur şifalı çözümler.. (www.herbalisttarkan.com) Bazı bitkilerin yaprakları, uçucu yağların fonksiyonları sedefin önlenmesinde evrensel güçlere sahipler.. Bu otlardaki aktif bileşenler, ciltteki hastalığı asimile edebiliyor ve sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabiliyor. Bakımlı görünüme geri dönmenizi sağlıyor. Organizma üzerinde belirgin iyileştirici etkiye sahip bitkiler içinde, bağışıklık sistemini güçlendirici ozellikte olanlar, sedefin nedenlerini ortadan zamanla kaldırıyor.

Vücudun en iyi müttefiklerinden biri olan çöreotu

Sedef, içten uygulanan bitkisel bakımların yanı sıra, sorunlu cilde sürülen doğal kremler de kullanmayı gerektirir. Derideki lezyonları arındırıcı işlemlerle, belirgin bir iyileşme etkisi veren bir araç olarak bu doğal kremleri de ihmal etmemek lazım. Şifalı bitkilerin kullanımı, metabolizmada antioksidan aktiviteler meydana getiriyor. Doğanın bünyesinde barındırdığı iyileştirici görevler, hastalığın etkilerini bertraf etmekte yarar sağlıyor. Tüm cilt katmanlarında, iyileşmek için doğal metabolik süreçleri hızlandırıyor.
Yayın tarihi: 29.04.2010
« tüm yazıları
Soru Sor
5069
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.