Uzmanlar

İçimizde Var Olan Gücü Uyandıralım!

İçimizde Var Olan Gücü Uyandıralım!

Herkesin içinde ilahi iradenin sevgi ışıkları vardır. Bu ışığı ortaya çıkarıp insanlara yansıtarak, başkalarının hayatına da dokunmak bizlerin elindedir. Çünkü sen bensin, ben de sen…

Güncellenme tarihi:
düşünmek

Birbirimizi kınadığımız ya da yargıladığımız zaman olumsuz düşünceleri birbirimize aktarırız. Buna karşın, birbirimizi takdir ettiğimiz, sevdiğimiz ve yüreklendirdiğimiz zaman, hem karşımızdakine olumlu düşünceleri yansıtmış olur, hem de kendimizi sevmiş ve takdir etmiş oluruz. Biz öfkeyi, kızgınlığı yaratabilecek güce sahipken ve hatta bunu günlerce ve aylarca sürdürebiliyorken, bunun tam zıttı olan sevgiyi ve toleransı daha fazla üretebilecek güce sahibiz demektir. Tek yapmamız gereken kendimize bu konuda emek vermektir.

Pozitif düşüncelerle sihirli sözcükleri harekete geçirin…

Bunun için yapacağımız ilk adım önce düşüncelerimizi kontrol etmektir. Çünkü düşüncelerimiz duygularımızın, duygularımız da konuşmalarımızın aynasıdır. Ne hissediyorsak onu söze dökeriz. Olumsuz enerji moduna girmişsek, ilk önce onu hissetmemize sebep olan düşünceyi kontrol etmemiz gerekir. Buna sebep olan düşünceyi ortadan kaldırmak için, bizleri pozitif ve yüksek bilinç seviyesine bağlayacak olan düşüncelere odaklanmamız gerekir. Bunun için kendimize soracağımız anahtar soru şu; “Hayatımın en iyi senaryosunu başlatıp, beni sevgiye ulaştıracak duygu seviyesine gelebilmek için nasıl düşünmeliyim?”Böylece sihirli sözcükler harekete geçer ve gözle görülemeyen enerji alanımızı temizlemeye başlar. Sözlerimizle ya yeryüzündeki cennetimizi yaratırız, ya da cehennemimizi... İçinizden gelmiyor olsa bile, sabah uyandığınız andan itibaren gününüzü hem kendinize hem de çevrenizdeki insanlara takdir dolu sözler söyleyerek geçirmeye niyet etmelisiniz. Göreceksiniz ki bu bir müddet sonra sizin alışkanlığınız haline gelecektir.

Her güne olumlu bir duyguyu yaşamak ve yaşatmak üzere niyet ederek başlayın. Tüm gün farkındalığınız bunun bilinciyle geçsin. Bu güne kadar sahip olduğunuz alışkanlıkların dışına çıkarak yeni alışkanlıklar edineceksiniz, edindiğiniz yeni düzen de tüm bilinçaltı sisteminizi değiştirecek. Bunun için kesinlikle kendinize emek vermeniz gerekir. Bugüne kadar istemeden sahip olduğunuz alışkanlıkların yerine, isteyerek ve bilerek edindiğiniz yeni alışkanlıkları koyacaksınız. Kendimize olan sevgimizi, saygımızı ve güvenimizi, söz ve davranışlarımızla hissettirmeliyiz. Bu bizim frekansımızı etkiler, böylece yakaladığımız yüksek değerlerle domino etkisi yaratarak, yüksek frekanstaki insanlarla ve olaylarla etkileşime geçmiş oluruz.

Yayın tarihi: 27.06.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
3025
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.