Uzmanlar

Oksijen Terapi İle Genç Görünün

Oksijen Terapi İle Genç Görünün

Cildimiz her şeyden çabuk etkilendiği gibi dış etkenlerden de etkileniyor ve cildimizin zarar görmesine neden oluyor. Fakat oksijen terapi ile daha genç görünmek imkanlı.

dgdd

Zamanla cildimiz, kırışık, kuru, sertleşmiş, sarkmış mat bir hale dönüşüyor ve canlılığını kaybediyor. Spor yapmamak, sağlıksız beslenmek, düzenli uyumamak, yeteri kadar su içmemek ya da bakımları aksatmak cildimizin sağlıksız görünmesine sebep oluyor.

Cildimiz her şeyden çok çabuk etkilendiği gibi dış etkenlerden de erken etkileniyor ve dış etmenler cildimizin zarar görmesine ve canlı hücrelerin ölmesine neden oluyor. Ama cildimizin bu kadar etkilenmesinin altında yatan asıl neden ise genç olmayan ciltlerde yetersiz oksijen alımıdır. Cildimizdeki tüm bu sorunlar oksijen terapi ile en iyi çözümlere ulaşabiliyor. Oksijen terapi deri ve derialtı tabakalarını destekleyecek ve tedavi edecek cilt bakım ürünlerinin yüksek basınçlı oksijen yardımıyla derinin alt katmanlarına kadar indirilmesi ve cildin oksijenlendirilmesi amacı ile yapılır.

En çok yüz bölgesi, boyun, dekolte bölgelerine uygulanan oksijen terapiyle yapılan uygulama uygulaması cilt hücrelerini yenilemeye, cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaya, akne, güneş lekesi, sivilce lekeleri gibi lekelerin azalmasına, dokuların canlanmasına, cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastik seviyenin artmasına, cildin nemlenmesine, gözaltı torbalarının görünümünün azalmasına, cildin canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında, nemsiz ve kuru, pul pul olan cilt dokusunda kullanılabiliyor.
Bu istenmeyen kırışıklık, matlık, kuruma, esneklik kaybı ve cansızlık gibi görünümlere sorunlar çözülerek cilt daha sağlıklı,parlak ve pürüzsüz bir hal alacak.

Güzelliğinize…

Yayın tarihi: 03.11.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
1381
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.