Uzmanlar

KARBON PEELİNGLE CİLT LEKELERİNDEN KURTULUN

KARBON PEELİNGLE CİLT LEKELERİNDEN KURTULUN

Cildimiz zamanla çevrenin verdiği dış faktörlerden dolayı zarar görüyor. Fakat cildimizde oluşan lekelerden peeling ile kurtulmak mümkün...

peeling

Cildimiz hem iç faktörlerden hem de hava kirliliği, sağlıksız beslenme, stres, kapalı alanda çalışmak, sigara kullanımı gibi dış faktörlerden oldukça fazla etkileniyor. İç faktörlerin başında gelen genetik kodlar cildimizin daha erken yaş almasına ve nemini kaybederek lekelenmeye müsait oluyor.

Zamanla cildimizde oluşan çatlaklar, sivilce izleri, sarkmalar cildin hem sağlığını hem de güzel görünümünü bozuyor. ama tüm bu problemlere etkili bir çözüm var: Karbon peeling. Bu uygulama cildi sıkılaştırarak daha genç görünmenizi sağlayacak. Diğer bir nokta da cildinize uygulanacak karbon peeling, vakaya göre "Altın İğne" ile beraber uygulanırsa cildinizde çok güzel ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ciltteki kusurları yok ederek daha genç, gergin, pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak günümüz teknolojisinde artık imkansız değil. Gelelim uygulamanın ayrıntılarına. Karbon Peeling Spektra özelliği olan Q-Swich lazerle yapılan ‘karbon peeling’ daha işlemin yapıldığı gün bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Her hangi bir ağrı ya da sancıya neden olmayan karbon peeling sayesinde lekelerinizin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildinizin ışıl ışıl parladığını görebilirsiniz.

Karbon peeling uygulamasından bahsetmek gerekirse; uygulamadan önce cilde karbon losyon sürülüyor ve 15-20 dakika bekleniyor. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderiliyor. Bu etkiye birinci dereceden biyokimyasal termal etki deniliyor. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılıyor. 10-15 günde bir yapılan karbon peelingin sağladığı en önemli avantajlardan biri uygulamanın herhangi bir acı, sancı ya da kızarıklığa neden olmaması. Bu durum hem zaman sıkıntısı hem de sosyal hayatının sekmeye uğramamasını isteyenler için biçilmiş kaftan.

Güzelliğinize…

Yayın tarihi: 13.10.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
2700
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.