Uzmanlar

Güzelliğin sırrı karbon peeling

Güzelliğin sırrı karbon peeling

Ek destek gerektiren leke tedavilerinde etkili yöntemlerden biri Karbon Peelingi, güzelliğin sırlarından biri.

Peeling Yaptırmadan Önce

Uygulama, cildinde canlılık ve parlaklık veren yağ salgısı nedeniyle gözenekleri açılan ciltlerde ya da peeling yapmaya uygun olmayan ciltlerde de başarılı sonuçlar veriyor.

Karbon Peelingi, hem cilde peeling etkisi yaratmak, ölü hücrelerden arındırmak için tek seans yapılabiliyor hem de tedavi amaçlı 1-2 hafta aralarla yapılabiliyor. Seansların süresi ise cildin sorununa göre kişiden kişide değişiklik gösteriyor. Uygulama lazer cihazları kullanarak yapılıyor ve lazerde bulunan spectra özelliği sayesinde sorunu kısa sürede tedavi etme amacı güdüyor.

Karbon Peelingi’nin nasıl uygulandığını anlatmak gerekirse, ilk adım cilt yüzeyinin karbon kremle örtülmesidir. Özel olarak hazırlanan bu krem, ani bir ısıyla yüzde bulunan yüzeysel tabakayı buharlaştırılarak kaldırılmasını sağlıyor. Bu arada lazerin, cildin yenilenmesini sağlayan özelliği sayesinde de ciltte kolajen üretimi harekete geçiriliyor. Yaklaşık 15-20 dakika süren bu uygulama sonrası cildinizde herhangi bir kabuklanma gözlenmiyor.

Uygulamanın en rahatlatan avantajlarından biri de gündelik yaşantınızı sekteye uğratmadan sosyal hayatınıza devam edebilmenizi sağlaması. Etkin sonuçlar için ise biraz sabretmeniz gerekiyor.

Güzelliğinize…

Yayın tarihi: 31.03.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
1979
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.